Aglonā notiks katoļu dziesmu svētki

Vasarsvētku priekšvakarā, 26. maijā, Aglonā notiks katoļu baznīcu koru dziesmu svētki – ziņo Preiļu rajona laikraksts “Novadnieks”, atsaucoties uz Preiļu rajona padomes attīstības plānošanas nodaļas vadītājas Irēnas Šaiteres sniegto informāciju. Ideja par šādu svētku rīkošanu tapusi kopā ar valsts kultūras inspektori Preiļu rajonā Elvīru Brovacku un, cerams, tiks atbalstīta Latgales Attīstības aģentūras Latgales kultūras programmas projektu konkursā.

Kā stāsta projekta autores, pašā atmodas sākumā, 1991. gada 14. augustā, Aglonā notika pirmo katoļu baznīcu koru dziesmu svētku 60. gadskārtas atceres koncerts, kura virsdiriģents bija Edvīns Dziļums, bet diriģentu vidū bija koru vecmeistari Haralds Mednis un Pēteris Sarkanis. Pirmajos dziesmu svētkos Aglonā pulcējās ap 2000 dziedātāji. Tie bija Latgales jaunieši ar saviem ideāliem, ar ticību Dievam un brīvai Latvijas valstij, cerību un mīlestību. Šajos gados ir nomainījušās dziedātāju paaudzes, Latvijas katoļu baznīcās skan jaunas balsis, rodas jauna garīgā mūzika, bet no paaudzes paaudzē joprojām tiek nodotas un glabātas arī senās dziedāšanas tradīcijas.

Pēc 10 gadiem, 2001. gada 2. jūnijā Aglonā atkal pulcējās kori, lai veltītu savu dziedājumu Mūžīgajam un Visaugstākajam Dievam, lai pieminētu pirms 70 gadiem iesākto tradīciju. Garīgās mūzikas koncerts notika Vasarsvētku priekšvakarā, tāpēc svētku devīze bija «Gars, kas dzīvu dara». 2004. gada 29. maijā tradīcija tika turpināta. Svētku tēma bija «Žēlsirdības ir dažādas, bet Gars tas pats».

Šogad uz Aglonas baziliku un Aglonas pagasta jauno brīvdabas estrādi aicinās ne tikai katoļu baznīcu korus, bet arī pareizticīgo un luterāņu baznīcu koru dziedātājus. Gaidāmi arī viesi – Utenas katoļu draudzes jauktais koris no Lietuvas, Rēzeknes pūtēju orķestris un citi dalībnieki no laicīgajiem koriem, stāsta svētku projekta autores.

Šī gada svētku galvenais motīvs ir «Ticība, cerība, mīlestība», kas savijas ar Svētā Gara galvenajām dāvanām, izkopjot saskaņu un saprašanos starp dažādu tautu un konfesiju kristiešiem. Tādā veidā tiks veicināti atjaunotnes un mākslas procesi, Latgales kultūrvides, vērtību un tradīciju attīstība, daudzveidība un saglabāšana, atjaunots un pilnveidots garīgās mūzikas repertuārs.

Jau zināma arī katoļu baznīcu Dziesmu svētku dienas kārtība. Svētki sāksies ar Vasarsvētku vigilijas dievkalpojumu Aglonas bazilikā, pēc tam dalībnieki dosies svētku gājienā uz Aglonas pagasta jauno brīvdabas estrādi, kur arī risināsies koncerts.

„Novadnieks” (www.novadnieks.lv)

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti