„Ģimene-Latvijas lepnums un spēks”

Ceturtdien, 19. aprīlī 11.00 informācijas aģentūras BBI telpās notika preses konference, kurā Ģimenes svētku organizatori – nodibinājums „Fonds Ģimenei” kopā ar Bērnu un ģimenes lietu ministriju un lielāko kristīgo konfesiju vadītājiem informēja masu medijus par svētku ietvaros plānotajām aktivitātēm un aicināja iedzīvotājus ņemt dalību Ģimenes svētkos.

Uzrunājot klātesošos, Latvijas Evaņģēliski Luteriskās Baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags sacīja: „Mūsdienās runāt par ģimenes vērtībām ir gluži kā skriet augšup pa kāpnēm, kas slīd uz leju. Latvijā un visā Eiropā ir vērojama tendence rekonstruēt cilvēciskās eksistences pamatstruktūras, tai skaitā ģimeni. Mežu nocērt vienā dienā, bet vajag gadu desmitus, lai tas ataugtu. Arī ģimenes ideju var noārdīt vienas paaudzes laikā, bet iemācīties veidot labu ģimeni nevar vienā paaudzē ir vajadzīga iepriekšējo paaudžu pieredze. Ar Ģimenes svētkiem mēs gribētu kalpot sabiedrībai, uzturot dzīvus priekšstatus par labu ģimeni paaudžu atmiņā. Mēs apzināmies, ka tam būs vajadzīgs ilgs, regulārs un – galvenais – kopīgs darbs. Lai Dievs uz to svētī visus laba prāta cilvēkus!”

Ģimenes svētki „Ģimene – Latvijas lepnums un spēks” tiek organizēti jau otro gadu. Svētku ideja ir atbalstīt tradicionālās ģimenes vērtības un apliecināt, ka stipra ģimene ir mūsu tautas spēks un laimīgas nākotnes pamats. Atšķirībā no iepriekšējās reizes, šogad svētku programma būs daudz plašāka un pasākumi notiks ne tikai Rīgā, bet arī reģionos un aptvers daudz plašāku auditoriju.

Nodibinājuma „Fonds Ģimenei” padomes locekle Helēna Andersone informēja, ka jau šo sestdien, 21.aprīlī, Latvijas Zinātņu akadēmijas zālē notiks skolotāju konference, kur aicināti piedalīties visu Latvijas skolu pārstāvji. Konferences mērķis ir veicināt skolotāju līdzdalību ģimenes kā vērtības stiprināšanā Latvijā. Ar priekšlasījumiem konferencē piedalīsies Bērnu un ģimeņu lietu ministrijas Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja Laila Rieksta-Riekstiņa, teologs un ģimenes psihoterapeits Sandis Ratnieks, mācītājs Edgars Mažis un kristīgās audzināšanas ma ģistre Kristīne Maže, Krīzes grūtniecības centra dibinātāja un vadītāja Marika Bērtule, kā arī psiholoģijas un Bībeles pasniedzējs no Zviedrijas Wally Schoon.

Plašāki pasākumi ģimenēm sāksies Valkā – 5.maijā, kam sekos pasākumi Ogrē – 12. maijā un Jēkabpilī -19.maijā. Savukārt Rīgā no 13.maija līdz 3.jūnijam Latviešu biedrības nama Baltajā zālē būs apskatāma mākslas fotogrāfiju izstāde „Cerību laiks”, ko veido 50 lielformāta mākslas fotogrāfijas ar topošajām māmiņām.

Ģimenes svētku kulminācija paredzēta 26.maijā Rīgā Vērmanes dārzā un Doma laukumā. Svētki iesāksies Vērmanes dārzā, kur bērniem kopā ar vecākiem būs iespēja piedalīties dažādās rotaļās, atrakcijās un spēlēs, kā arī izmēģināt roku radošās – podnieku, austuves, mucas izgatavošanas, dzintara un zīmēšanas darbnīcās. Paralēli tam uz skatuves visas dienas garumā notiks koncerts, kur ar savām dziesmām un priekšnesumiem klātesošos bērnus iepriecinās bērnu popstudija „Jūras akmentiņi”, tautas deju studija „Sadorenko”, bērnu koris „Saulespuķe” un citi mākslinieki.

16.30 sāksies svētku dalībnieku gājiens no Vērmanes dārza uz Doma laukumu. Doma baznīcas, Jēkaba katedrāles un Pētera baznīcas zvanu skaņu pavadīts, 17.00 gājiens sasniegs Doma laukumu, kur notiks noslēguma koncerts.

Svētku dalībniekus uzrunās Bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainārs Baštiks. Pasākuma centrālais notikums būs Latvijas ģimeņu sveikšana nominācijās: “Zelta pāris”, “Lielā ģimene”, “Drosmīgā ģimene”, “Lieliskā mamma”, “Lieliskais tētis”, „Talantīgā ģimene”, „Izpalīdzīgā ģimene”, “Jaunais pāris”, „Kuplākā dzimta” un visbeidzot – “Gada cilvēks ģimenē”. Ģimenes sveiks sabiedrībā pazīstami cilvēki un Latvijas kristīgo konfesiju vadītāji.

Svētku koncertā uzstāsies Latvijā populāri mūziķi (leva Akurātere, Igo Fomins, Ingus Pētersons un „Sliekšņi un griesti”, Inga Šjubovska, Jana Kay, u.c.) un draudžu apvienotais koris. Svētki noslēgsies ar jauniešu mūzikas grupu koncertu (V.Indrišonoks, Metanoia, Xenos, DJ/MC Gobziņš u.c.).

Informējot par plānotajām svētku aktivitātēm, Ingūna Millere – nodibinājuma „ Fonds Ģimenei” valdes priekšsēdētāja uzsvēra, ka, gatavojoties svētkiem, visi Latvijas iedzīvotāji tiek īpaši aicināti apzināt un līdz 3.maijam Ģimenes svētku interneta mājas lapā (www.gimenessvetki.lv) pieteikt viņiem zināmās ģimenes vai cilvēkus uz izvēlētajām nominācijām, lai celtu godā tās ģimenes, kas to visvairāk ir pelnījušas.

Bērnu un ģimenes lietu ministrijas parlamentārais sekretārs Pēteris Simsons savā uzrunā īpaši uzsvēra sadarbības nepieciešamību kopīgu mērķu realizācijā: „Fakts, ka Latvijā ir izveidota Bērnu un ģimenes lietu ministrija liecina, ka valstij ir pozitīva attieksme pret ģimeni kā vērtību. Taču neviena valsts institūcija bez sabiedrības līdzdalības nevar paveikt darbus, kas darāmi visai tautai kopīgi. Tādēļ sabiedriskās un reliģiskās organizācijas mēs uzskatām par saviem sabiedrotajiem, gan sabiedrības viedokļa veidošanā, gan praktisko darbu veikšanā ģimeņu labā. Jebkuras organizācijas ieguldījums ģimeniskuma stiprināšanā ir neatsverams un nekompensējams ar kādiem citiem līdzekļiem, jo ģimenes un bērni ir mūsu visu nākotne.”

Preses konferences noslēgumā Latvijas Evaņģēliski Luteriskās Baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, ar masu mediju starpniecību, aicināja visus Latvijas iedzīvotājus atbalstīt ģimenes vērtības un, sekojot Latvijas kristīgo konfesiju vadītāju piemēram, svētku ietvaros parakstīt Manifestu „Ģimene-Latvijas lepnums un spēks” par ģimenes vērtību saglabāšanu un stiprināšanu.

Svētkus organizē nodibinājuma „Fonds Ģimenei” sadarbībā ar Bērnu un ģimenes lietu ministriju. Mūs atbalsta: laikraksts Diena, laikraksts Rītdiena, žurnāls Ģimenei, žurnāls Tikšanās, radio Skonto, radio MIX FM, interneta portāls Delfi, Latvijas Kristīgais Radio un informācijas aģentūra BBI.

Ingūna Millere, Mārtiņš Pučka

Nodibinājums „ Fonds Ģimenei”
www.gimenessvetki.lv

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti