Iznākusi jauna grāmata

24. marta vakarā, Rīgā, Sv.Marijas Magdalēnas baznīcā ar adorāciju un Sv.Misi sākās Bernāra Peirū un Ervē Marijas Katā grāmatas „CERĪBAS UGUNS Pjērs Gursā, kopienas Emmanuel dibinātājs”, atvēršanas svētki. Pēc Sv.Mises, svinību dalībnieki devās uz Klostera ielu 4, kur Liepas zālē notika tikšanās ar dažiem grāmatas veidotājiem un vienu no tās autoriem, Ervē Mariju Katā.

Grāmatas izdošanas latviešu valodā iniciatore, Ingūna Čiževska, īsos vārdos pastāstīja par to, kā viņai radās šāda iecere. Tad tika dots vārds pašam autoram. Uzstāšanās sākumā grāmatas autors pateicās tulkotājām Aijai Balodei un Sabīnei Golubovskai, kā arī tiem cilvēkiem, kuri strādāja, lai šī grāmata kļūtu pieejama mums visiem. Pateicās arī kopienai Emmanuel par to, ko tā dara šeit Latvijā.

Stāstot par grāmatu, autors, paskaidroja, ka tā stāsta par kopienas Emmanuel pirmsākumiem. Svētais Gars nāca un uzvarēja Pjēru Gursā brīdī, kad viņš jau bija ļoti daudz darījis evaņģelizācijas laukā, būdams pazīstams kino kritiķis. Pjērs Gursā ļoti noslēpumaini sāka šo evaņģelizācijas darbu.
Viņš atvēra pilnīgi jaunas iespējas cilvēkiem kalpot, mīlēt Kristu, ne tikai dzīvojot kristīgi, bet pavisam ikdienišķā veidā liecinot, evanģelizējot un stāstot par kristietību citiem. Viņš iemācīja jauniešiem drosmi un paļāvību sludināt Dieva vārdu pasaulē – sludināt to visiem kristiešiem kopā.
Lasot šo grāmatu, lasītājs redzēs, kā kopienas dibinātājs Pjērs iet uzticēšanās un paļāvības ceļu, ko iezīmēja mazā Terēze no Bērna Jēzus. Arī viņš atvēra šo, pavisam vienkāršo ceļu, lai dzīvotu vienotībā ar Jēzu. No kopienas ir nākuši daudzi aicinājumi uz priesterību. Bet ir kas tāds, kas no ārienes nav redzams.

Tā ir spēja būt ikdienā vienotam ar Kristu savā sirdī, esot ģimenē, strādājot, darbojoties pasaulē. „Ceru, teica autors”, „ka, lasot šo grāmatu, atklāsies, ka tas iespējams ļoti ikdienišķās, parastās situācijās”.

Ar Pjēru mēs iemācamies atvērt sirdi uz Dievu. Ar šo mīlestību mūsos dzimst līdzcietība pret tām nomaldījušamies avīm, kuras ir apkārt mums. Šī līdzcietība mūs aicina iet pie viņām. Dievs mūs aicina iet. Mēs tādā veidā evanģelizējam visu cilvēci. Ne tikai tās garīgo pusi, bet arī darbu, ģimeni, kultūru. Tādā veidā mēs varam evanģelizēt visus cilvēkus.
Pāvests Jānis Pāvils Otrais 1986. gadā pateicās Pjēram Gurso par kopienas Emmanuel nodibināšanu.

Tulkotāja Aija Balode atzina, ka viņai grāmatas tapšanas laikā nevienu brīdi nebija šaubas, ka kaut kas varētu būt neiespējami, grūti vai sarežģīti. Nebija šaubu par grāmatas iznākšanu.
Jo tuvāk nāca darba rezultāts, jo lielāka bija pārliecība, ka caur šo grāmatu var notikt lielas lietas.
Pēc svinīgās daļas sekoja draudzīgas pārrunas, kurās visiem klātesošajiem bija iespēja vienam otru tuvāk iepazīt.

Aigars Brikmanis, Vatikāna radio, Rīga

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti