Kamčatkā top pirmais katoļu dievnams

Kamčatkā uzsākta sv. Terēzes no Bērna Jēzus draudzes dievnama celtniecība. Tā būs pirmā katoļu baznīca šajā reģionā. „Sakralā ēka tiek celta ar Irkutskas sv. Jāzepa diecēzes ordinārija bīskapa Kirila Klimoviča svētību. Tā tiks veltīta sv. Terēzes no Lizjē godam” – teica draudzes prāvests Kšištofs Kovals. Košalinas-Kolobžegas diecēzes priesteris, pēc desmit pastorālā darba gadiem Polijā, 2001. gadā ieradās Krievijā, lai kalpotu tur dzīvojošiem poļu, lietuviešu, baltkrievu un ukraiņu ticīgajiem.

Sv. Tērezes no Bērna Jēzus draudze Kamčatkā izveidota 1999. gada decembrī. Irkutskas diecēze ir lielāka par Eiropas kontinentu. Draudzes teritorijā dzīvo pusmiljons iedzīvotāju, no kuriem tikai 50 ir katoļi. Līdz šim Svētās Mises tika svinētas vecā koka nama vienkāršā kapelā, kas atjaunota, pateicoties vācu labdarības organizācijai Kirche in Not finansiālam atbalstam. Šī organizācija finansē arī jaunā dievnama celtniecības darbus.

Atļauju sākt baznīcas celtniecību nācās gaidīt vairāk nekā piecus gadus. „Lai gan valdība mums nedeva atļauju būvēt pilsētas vēsturiskajā centrā, taču Dieva apredzība dāvāja skaistu un piemērotu vietu, kur atradīs jaunais dievnams” – teica pr. Kšištofs. Celtniecības darbi izmaksāšot aptuveni 500 tūkstoši eiro. Tas ir īpašo būvmateriālu dēļ, jo dievnams atradīsies vulkāniskā zonā.

Vatikāna Radio

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti