Brazīlijas ticīgie ar prieku gaida pāvestu

9. maijā Benedikts XVI dosies uz „cerības kontinentu” – kā to nosauca Jānis Pāvils II. Tas būs viņa sestais ārzemju ceļojums un pirmā vizīte Dienvidamerikas kontinentā. Brazīlijas iedzīvotāju lielākā daļa ir katoļi. Vizītes laikā pāvests tiksies ar jauniešiem, pasludinās par svētu pirmo brazīlieti un atklās 5. Dienvidamerikas un Karību episkopātu rīkoto konferenci. Atklāšanas svinības notiks 13. maijā, Aparečidas svētnīcā, kas atrodas 170 km no Sanpaulu.

Konference noslēgsies 31. maijā. Šādas konferences Latīņamerikas Baznīcā ir Svētā Krēsla atzīta tradīcija. Sākumi meklējami 1955. gadā Riodežaneiro, kad pāvests Pijs XII izveidoja Latīņamerikas bīskapu konferenci, ar sēdekli Bogotā. 5. Dienvidamerikas un Karību episkopātu rīkotājā konferencē piedalīsies 20 kardināli, 200 bīskapi, 20 citu reliģiju vadītāji, 15 teologi eksperti. Brazīlijas bīskapu konferences sastāvā ir 8 kardināli un 427 bīskapi. To vada Salvadoras arhibīskaps kard. Džeraldo Mahella Aņelo.

Pastorālās vizītes laikā Benedikts XVI svinēs divas Svētās Mises. 11. maijā Campo di Marte pāvests vadīs franciskāņu tēva Antonio no sv. Annas kanonizācijas svinības. Organizatori lēš, ka tajās piedalīsies vairāk nekā miljons ticīgo. Otrā Svētā Mise tiks svinēta 13. maijā Aparečidas svētnīcā. Pāvestam paredzētas tikšanās arī ar prezidentu Luizu Iņjacio Lula da Silva, citu konfesiju un reliģiju pārstāvjiem, priesteriem un bīskapiem. 11. maija vakarā „Catedral da Sé” Svētais tēvs kopā ar 427 bīskapiem vadīs vesperes, bet 12. maijā Aparečidas svētnīcā – rožukroņa lūgšanu. „Mūsu tauta Tevi uzņem ar mīlestību” – šie himnas vārdi pavadīs pāvestu viņa pirmajā ceļojumā pa „cerības kontinentu”.

Vatikāna Radio

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti