Dievs vienmēr dāvā dāvanas

Kopumā šīs rekolekcijas  paredzētas 14 nedēļu garumā un ir sadalītas 3 posmos.
Pirmais bija Adventa laika posms un tā galvenā tēma – Dievs ir ar mums – Radīšanā, Pestīšanā un iemiesošanās noslēpumā. Otrais – Gavēņa laika posms, tā galvenās tēmas – Dievs turpina radīt katru cilvēku, Sv.Gars aicina uz nepārtrauktu atgriešanos, Jēzus Kristus ir kopā ar mums mūsu neveiksmēs. Trešais bija Lieldienu laika posms, un tā galvenās tēmas – Jēzus Kristus samierina visu pasauli, Jēzus turpina piedot, Jēzus sūta mūs mierināt.
Pirmo reizi šāda veida rekolekcijas notika 2002.gadā, kad norisinājās tikai pirmais posms, bet sākot ar 2003.gada Adventu, Kristīgās Dzīves Institūts tās organizē katru gadu, pilnā apjomā, t.i.,14.nedēļu garumā un kopējais apmeklētāju skaits ir vairāk nekā 180 cilvēku.
Rekolekcijas vada institūta direktore Marika Zelča-Čerāne.
Pagājušā gada nogalē ikdienas rekolekciju Adventa posmu uzsāka 17 cilvēki. Lielākā daļa turpināja arī nākamos posmus. Katrā no tiem piepulcējās arī jauni dalībnieki.
Kas mūs pamudināja 14 nedēļas no vietas reizi nedēļā mērot ceļu uz Klostera ielu, ik dienas atrast un veltīt laiku garīgām pārdomām un lūgšanai un pēc tam dalīties ar tām? Iemesli, jeb mūsdienu valodā runājot, motivācija, protams, katram bija sava, bet bija arī kaut kas kopīgs, vienojošs, un tā bija – vēlēšanās padziļināt savu ticības dzīvi, labāk izprast sevi, savu aicinājumu un vietu šajā pasaulē, izprast un veidot savas attiecības ar Dievu, ar līdzcilvēkiem. Šajos garīgajos meklējumos mums palīdzēja katrai nedēļai sagatavotais  rekolekciju programmā paredzētais materiāls, kurā bija ietverta žēlastība, par ko lūgties katrai nedēļai, Svēto Rakstu lasījumi katrai dienai, ieteikumi no Ignācija no Lojolas „Garīgajiem vingrinājumiem” un Marikas Zelčas-Čerānes sagatavotie komentāri. Taču lielākais ieguvums, lielākā žēlastība, manuprāt, bija iespēja dalīties vienam ar otru savā garīgajā pieredzē, brīnišķīgā iespēja iepazīt un novērtēt katra grupiņas dalībnieka unikalitāti, to, kā Dievs darbojas caur katru no mums. Īpaša pateicība jāizsaka rekolekciju  vadītājai par ļoti iejūtīgo un prasmīgo garīgo vadību visu 14 nedēļu garumā. Nobeigumā vēlos citēt dažu rekolekciju dalībnieču atsauksmes.
Lelde: „Rekolekcijas vairoja manu paļāvību un deva pārliecību, ka jebkas, kas notiek manā dzīvē, ir domāts tieši man.”
Zanda: „Rekolekcijas notiek ar tādu Sv.Gara līdzdarbību, ka Svēto Rakstu vietas tiek reāli izdzīvotas tagad, nevis kavējoties pagātnē vai domājot par nākotni. Dievs dod un ļauj izdzīvot reālas situācijas, lai varētu notikt dziedinoša atklāsme. Pārsteidzoši, ka Dievs darbojas tik tieši.”
Baiba: „Man svarīgi bija disciplīna, kas bija nepieciešama rekolekciju laikā un saņemtā žēlastība – veidot attiecības ar Dievu.”
Vija: „Ne tikai Rakstu vietas, bet katrs cilvēks ir vērtība. Ticība kļūst praktiski pielietojama. Rekolekciju laikā ir iegūts svarīgs pamats, kuru arī pati vairs nevarēšu nojaukt.”
Paldies rekolekciju programmas izstrādātajiem un vadītājai!
Paldies Dievam par šo lielisko dāvanu!
Rekolekciju dalībniece Aina Finke
Katoļu Baznīcas Vēstnesis

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti