IV Pasaules Ģimeņu kongress Polijā

Pēc Polijas ģimeņu centru uzaicinājuma, mēs no „Kustības par dzīvību” 11 cilvēku sastāvā devāmies uz „IV Pasaules ģimeņu kongresu”. Kongresa devīze bija „Ģimene tautu nākotne” un tēma „Ģimene- Eiropas un pasaules pavasaris”. Tas notika Polijas galvaspilsētā Varšavā no 11- 13 maijam. Esam pateicīgi par iespēju būt tik lielā pasākumā uz kuru bija pulcējušies līderi no visas pasaules, gan valdības pārstāvji, arī no Latvijas bija ieradušās divas Saeimas deputātes Inese Šlesere, kura uzstājās ar referātu par ģimeņu stāvokli Latvijā, un Inta Feldmane, gan organizācijas, kas nodarbojas ar ģimenēm.

Ierodoties uz kongresa namu pārsteidza, ka mēs bijām tik ļoti daudz cilvēku un neskatoties uz to organizētāji bija augstā līmenī. Darbs notika ļoti intensīvi no 8.30 līdz 22.oo vakarā .bija daudz un dažādas darba grupas, piemēram, „mamma mājās un jauna mājas ekonomika”, „masas saziņas līdzekļi un ģimene: briesmas un cerības”, kurā tika runāts par to kā mēs tiekam formēti ne uz labo pusi, „pornogrāfijas ietekme uz ģimeni”, „atbrīvošanās no kontraceptīvās domāšanas” un vēl daudz citu grupu. Katru dienu mūs priecēja poļu mazie dziedātāji. Bērni dziedāja sirsnīgas dziesmas par mīlestību uz mammu un tēti, par Dieva mīlestību un ģimeni. Mūs tās ļoti aizkustināja, ka nobira kāda asara. Noslēgumā vienojāmies kopējās lūgšanās svētdienas Svētajā Misē, kas tika veltīta Fatimas Dievmātes parādīšanās 90 gadadienai. Mūs ļoti iedvesmoja poļu tautas ticība un vienotība lūgšanā, bija jūtams liels garīgs spēks.
Izskanēja ļoti daudz interesantas informācijas un ļoti daudz dažādu padomu kā mēs varētu katrs iesaistīties, ģimenes kā vērtības saglabāšanā. Jo situācija pasaulē ir ļoti dramatiska. Homoseksuālisma problēma un to ietekme uz citu tautu sabiedrību ir milzīga. Homoseksuālisms apdraud ģimenes un par to bija pārliecināti visi kongresa dalībnieki. Anglijā pat dažās katoļu skolās izglītību sniedz homoseksuāļi. Arī Kanādā bērniem ir speciāla stunda, uz kuru jāiet obligāti un kur tiek mācīts par homoseksuālismu, ja vecāki nevēlas lai bērns to apmeklētu ir jāiesniedz rakstisks atteikums. Pēc tam pret vecākiem un bērniem tiek vērstas represijas. Daudzas tautas jūtas bezpalīdzīgas šīs problēmas priekšā, kur klajā veidā grauj dabisku ģimeni, kurā ir mamma un tētis, nevis tētis+ tētis, vai mamma+ mamma. Bērna attīstībai ir tik svarīgi augt normālā mīlošu vecāku ģimenē.
Mēs nenovērtējam cik svarīgi ir katram no mums rūpēties par savas ģimenes vienotību. Jo tikai ģimenē bērns iegūst vislabāko audzināšanu, redzot māmiņas un tēta mīlestību. Bieži jaunieši nenovērtē cik svarīgi ar mīļoto cilvēku veidot ģimeni, noslēgt laulību, nenobīties no atbildības.
Ļoti daudz runāja par demogrāfijas krīzi pasaulē, ja tāda situācija turpināsies, tad drīz piedzīvosim vecu cilvēku sabiedrību, vai paaudžu konfliktu. Jo mūsdienu jaunatnei nav tādas atbildības sajūtas kā vecākai paaudzei. Tas var novest pie ekonomiskās, sociālās un politiskās krīzes. Lielas cerības kongresa dalībniekiem ir uz Poliju. Jo šajā valstī un valdībai ir kristīga politika, gan likumos, gan skolās. Kristīgās ģimenes vērtības ir izteiktas. Polijas politiķi iedrošināja visas pasaules līderus nebaidīties, un droši cīnīties par kristīgu vērtību ieviešanu Eiropas likumdošanā. Kongress beidzās uz optimisma nots, ka kopā visiem apvienojoties un balstoties ticībā uz Dievu mums viss izdosies. Un nelabvēļiem neizdosies sagraut ģimenes. Un vienojās, ka sabiedrības nākotne ir stabilām ģimenēm.
Pēc šī kongresa mans personīgais redzesloks paplašinājās, saskatīju realitāti kas ir pasaulē, Eiropā un, kas drīz var skart arī mūs. Tāpēc arī mums jāapvienojas un jāpiedalās visos pasākumos, kas ceļ ģimeni kā vērtību.  

Mārīte Jēkabsone
“Katoļu Baznīcas Vēstnesis”

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti