Now Reading
Jau otro gadu notika Ģimenes svētki „Ģimene-Latvijas lepnums un spēks”

Jau otro gadu notika Ģimenes svētki „Ģimene-Latvijas lepnums un spēks”

Svētku programma sākās 11.00 Vērmanes dārzā ar dažāda veida priekšnesumiem, rotaļām un atrakcijām, kurās bērni varēja piedalīties individuāli, komandās vai kopā ar saviem vecākiem. 12.00 uz Vērmanes dārza skatuves sākās koncerts, ar bērnu deju un dziesmu kolektīvu, no Rīgas un citām Latvijas pilsētām, piedalīšanos. Klātesošos priecēja bērnu popstudija „Jūras akmentiņi”, tautas deju studija „Sadorenko”, bērnu koris „Saulespuķe”, deju kolektīvs „Zelta Sietiņš” un daudzi citi mazie mākslinieki. Paralēli koncertam, visas dienas garumā, turpinājās rotaļas, atrakcijas un radošās darbnīcās – podnieku, austuves, mucas izgatavošanas, dzintara un zīmēšanas, kurās bērniem bija iespēja arī izmēģināt roku. Zīmēšanas konkursa „Mana ģimene” bērnu darbi drīzumā būs arī apskatāmi Rīgas Kongresu namā vestibilā.

16.30 sākās plašs svētku dalībnieku gājiens no Vērmanes dārza uz Doma laukumu ar vairāk kā 5000 cilvēkiem, kurus pavadīja Valsts Policijas pūtēju orķestris, Ierodoties Doma laukumā gājiena dalībniekus sveica Doma baznīcas un Jēkaba katedrāles zvanu skaņas.

17.00 Doma laukumā sākās Ģimenes Svētku noslēguma pasākums, kura atklāšanas uzrunā Bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainars Baštiks teica: „Ģimene ir katras valsts un sabiedrības sirds. Līdzīgi kā sirds ir dzīvības avots, tā stipra ģimene ir valsts pastāvēšanas un nākotnes garants. Tādēļ ir jāsargā Latvijas sirds – ģimene. Sirds ir arī morāles un vērtību centrs. Arī ģimene ir tā vieta, kurā saņemam un nododam valodu, tradīcijas, ticību un vērtības. Visbeidzot ģimene kā sirds nozīmē mīlestību. Lai mīlestība valda katrā ģimenē un tautā!”

Pasākuma centrālais notikums bija 10 Latvijas ģimeņu sveikšana izvirzītajās nominācijās:

1) “Lielā ģimene” – saņēma Pelkmaņu ģimene no Rīgas, kurā ļoti gādīgi vecāki audzina 10 bērnus. Šogad palika 20 gadi laulībā. Tā ir ģimene, kura kādu laiku dzīvoja Dārziņos. Tagad viņiem ir pašiem savs dzīvoklis, kurā tiek cepti garšīgi pīrāgi un smalkmaizītes.

2) “Drosmīgā ģimene” – Paulušenko ģimene no Jelgavas, kuri papildus savai vienai meitiņai ir adoptējuši vēl 2 bērnus un par 2 bērniem uzņēmušies aizbildniecību.

3) “Lieliskā mamma” – Rasma Martinova no Rēzeknes rajona, kura ģimenē audzina 9 bērnus un rūpējas par savu vīru, kas ir invalīds.

4) “Lieliskais tētis” – Raivo Šastakovičs no Iecavas, kurš ir mīlestības pilns cilvēks un ļoti gādīgs tētis 7 bērniem.

5) „Talantīgā ģimene” – Dzierkaļu ģimene no Rīgas, kurā aug 3 dēli un 6 meitas. Visi trīs dēli ar panākumiem spēlē hokeju, bet meitas trenējās vieglatlētikā un dzied.

6) „Izpalīdzīgā ģimene” – Loginu ģimene no Vecumniekiem, kuru visi pagasta iedzīvotāji raksturoja kā īpaši atsaucīgu un izpalīdzīgu ģimeni. Viņu labsirdība un dāsnums nav izmērojama ne naudā, ne savādāk. Ja kādam vajag palīdzību, savi darbi tiek atlikti un tiek palīdzēts. Tāpat produkti no savas z/s tiek ziedoti daudzbērnu ģimenēm u.c.. Šo ģimeni pazīst visi Vecumniekos.

7) „Kuplākā dzimta” – Mediņu dzimta no Bauskas rajona, kurā Irēna un Jānis Mediņi ir izaudzinājuši 8 bērnus, 19 mazbērnus un 14 mazmazbērnus. Kopā ar otrajām pusītēm – 58 cilvēki.

8) “Gada cilvēks ģimenei” – Balvu pilsētas bāriņtiesas priekšsēdētāja Rudīte Krūmiņa, kura ir ne tikai brīnišķīga māmiņa saviem 3 bērniem, bet ikdienas darbā nesavtīgi rūpējas par visa rajona ģimenēm ar bērniem, organizējot pasākumus, akcijas un seminārus, vācot līdzekļus mazturīgām ģimenēm.

9) “Zelta pāris” – Antons un Monika Sparāni no Vecumniekiem, kuri kopā nodzīvojuši jau 53 gadi.

10) “Jaunā Ģimene” – Eduards un Vita Zavjalo, kas šajā dienā – 26.maijā salaulājās Sv. Pāvila baznīcā Rīgā.

Nominētās ģimenes sveica sabiedrībā pazīstami cilvēki: Rīgas Domes priekšsēdētājs Jānis Birks, Dzimtsarakstu departamenta vadītāja Ārija Iklāva, aktieris Uldis Dumpis, žurnāliste Ilze Strenga, Saeimas deputāti Ingemārs Līdaka un Inese Šlesere, kā arī Latvijas kristīgo konfesiju vadītāji. Kā īpašu veltījumu savus priekšnesumus dāvāja Latvijā populāri mūziķi – Ieva Akuratere, Igo Fomins, Ingus Pētersons, Jana Kay, operdziedātāja Inga Šļubovska, Valdis Indrišonoks, Raili Orrava, apvienotais draudžu koris 150 cilvēku sastāvā un simfoniskais orķestris.

Svētki noslēdzās ar jauniešu mūzikas grupu koncertu Doma Laukumā no 20.00 līdz 22.00, kurā piedalījās grupas Metanoia, Secondchance, Pāvils Murašovs ar grupu, IVA un draugi, un DJ Gobziņš, MC Āķis, DJ Krī, DJ Drum.

Ģimenes svētki „Ģimene – Latvijas lepnums un spēks” 2007.gadā bija daudz plašāki un pasākumi norisinājās ne tikai Rīgā, bet arī reģionos – 5. maijā Valkā, 12. maijā Ogrē un Mērsragā, 19.maijā Jēkabpilī. Šajos pasākumos, līdzīgi kā Rīgā, tika apbalvotas ģimenes, notika svētku koncerti un pasākumi bērniem. Mērsragā svētkiem bija īpaši ģimeniska atmosfēra – kā lielā radu saietā.

Vēl svētku ietvaros no 13. maija līdz 3. jūnijam Rīgā, Latviešu biedrības nama Baltajā zālē ir apskatāma arī mākslas fotogrāfiju izstāde „Cerību laiks”, ko veido 50 lielformāta mākslas fotogrāfijas ar topošajām māmiņām.

Līdzīgi kā Latvijā, Ģimenes svētki jau vairākus gadus un daudz plašākos apmēros notiek dauzās Eiropas un pasaules valstīs. Vieni no plašākajiem Ģimenes svētkiem šogad notika Itālijā Romā, kuros piedalījās 1,5 miljoni cilvēku, un kas patiešām bija visas tautas svētki.

Latvijā Ģimenes svētkus organizē nodibinājums „Fonds Ģimenei” sadarbībā ar Bērnu un ģimenes lietu ministriju.

Plašāku informāciju un foto no pasākuma meklējiet mūsu mājas lapā www.gimenessvetki.lv

Scroll To Top