Par svētīgu pasludināts bīsk. Karlo Liviero

27. maijā Baznīca svinēja Vasarsvētkus. Citt? di Castello ticīgajiem tie bija divkārši svētki, jo altāru godā tika paaugstināts Vissvētākās Jēzus Sirds mazo kalpoņu kongregācijas dibinātājs bīskaps Karlo Liviero. Beatifikācijas svinības vadīja Kanonizācijas lietu kongregācijas prefekts kard. Žozē Saraiva Martins.

Karlo Liviero piedzima 1866. gada 29. maijā Vičencā. Dažus gadus vēlāk ģimene pārcēlās uz Monselice pilsētu, Ziemeļitālijā. Tur viņš mācījās pamatskolā un ģimnāzijā. Pusaudža gados sajuta aicinājumu uz priesterību. 1881. gadā iestājās Padujas Garīgajā seminārā. 22 gadu vecumā saņēma priestera svētības. Pastorālo darbu veica vairākās draudzēs. Ticīgie viņu sauca par „sociālisma āmuru”, jo drosmīgi cīnījās pret sociālistiem, liberāļiem un masoniem.

1910. gada 6. martā priesteris Liviero tiek konsekrēts par Perudžas apgabala vēsturiskās pilsētas Citt? di Castello bīskapu. Sākotnējo naidīgumu drīz vien nomainīja apbrīna par bīskapa pastorālo un karitatīvo darbību. Viņš atjaunoja Garīgo semināru, izveidoja trūkumcietēju patversmi, studentu pansionātu, nometnes un bērnu aprūpes centrus, pamatskolu, katoļu izdevniecību un grāmatu veikalu. Lai nodrošinātu bāreņu – Pirmā pasaules kara upuru – audzināšanu, bīskaps Liviero nodibināja Vissvētākās Jēzus Sirds mazo kalpoņu kongregāciju, ko 1916. gada 16. oktobrī apstiprināja pāvests Benedikts XV.

1932. gada 24. jūnijā, ceļā uz Peskāru, lai apmeklētu vienu no bērnu nometnēm, cieta smagā autoavārijā. No gūtajam traumām nomira. Apbedīts Citt? di Castello kapsētā. Gadu vēlāk viņa mirstīgās atliekas tika pārnestas uz katedrāles kriptu, kas kļuva par daudzu ticīgo svētceļojuma vietu.

Beatifikācijas procesa postulatore māsa Marija Anunciata Gidotti pastāstīja par savas kongregācijas dibinātāja harizmu. “Karlo Liviero harizma ir žēlsirdība un mīlestība, ko smēla no līdzjūtības un maiguma pilnās Kristus Sirds. To viņš dāvāja bērniem, slimniekiem, nabagiem, bāreņiem… Jaunā svētīgā vēstījums mūsdienu cilvēkiem ir mīlestība, kas atvērta visiem. Tā ir nesavtīga mīlestība, kas noliecas pār bērniem, nabagiem un visiem tiem, kuriem nav balss. Viņš sekoja Jēzus līdzjūtīgās Sirds piemēram” – teica māsa Gidotti.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti