Pasaules Baznīcu Padomes ģenerālsekretāra Dr. Samuela Kobias (Samuel Kobia) vizīte Latvijā

No 29.-31. maijam Latvijā un LELB viesosies Pasaules Baznīcu Padomes (World Council of Churches – PBP) ģenerālsekretārs Samuels Kobia kopā ar vēl 2 PBP pārstāvjiem: Kristīni Mlinkovu (Čehijas Husītu Baznīca) un mācītāju Matti Peiponenu (Somijas ev. lut. Baznīca). Viesi tiksies ar visu Latvijas lielāko konfesiju vadītājiem, noturēs kopīgu ekumēnisku dievkalpojumu Rīgas Sv. Jāņa Baznīcā (30. maijā 18:30-19:30), bet ceturtdien, 31. maijā viesosies pie LR Ministru Prezidenta Aigara Kalvīša.

PBP pārstāvju vizītes mērķis ir iepazīties ar Latvijas valsts un Baznīcu vēsturisko un pašreizējo situāciju, īpašu uzsvaru liekot uz Baznīcas un Valsts attiecībām un starpkonfesionālo sadarbību. Tālāk viesi ceļos uz Igauniju, kur līdzīgi kā Latvijā iepazīsies ar ekumēnisko situāciju valstī.
Mācītājs Samuels Kobia, kurš pieder pie Kenijas Metodistu Baznīcas, Pasaules Baznīcu Padomes ģenerālsekretāra amatā tika ievēlēts 2003. gada augustā, un savus amata pienākumus sāka pildīt 2004. gada janvārī. Pirms ievēlēšanas šajā amatā S.Kobia Pasaules Baznīcu Padomē (turpmāk tekstā – PBP) kalpoja kā Āfrikas nodaļas vadītājs un īpašais pārstāvis.

Līdztekus daudzajām sociālajām, politiskajām un ekumēniskajām aktivitātēm, S.Kobia ieņēma Kenijas Nacionālo Vēlēšanu Izvērtēšanas Komisijas vadītāja posteni (1992), vadīja Sudānas miera sarunas (1991), palīdzēja nodibināt Nairobi Miera Grupu (1987) un Austrumu un Dienvidāfrikas Baznīcu Padomju Apvienību. Viņš kalpoja arī kā PBP Rasisma Apkarošanas Programmas Komisijas vicemoderators (1984-1991) un palīdzēja reorganizēt Zimbabves Kristīgo Padomi pēc neatkarības atgūšanas (1980-1981).

Pasaules Baznīcu Padome (World Council of Churches) ir lielākā starpkonfesionālā organizācija pasaulē, kura apvieno vairāk nekā 340 Baznīcas, konfesijas un Baznīcu savienības vairāk nekā 100 pasaules valstīs, pārstāvot aptuveni 550 miljonus kristiešu un ietverot lielāko daļu pasaules ortodoksālo Baznīcu, kā arī daudzas protestantu (anglikāņu, luterāņu, metodistu, baptistu un reformātu), apvienotās un neatkarīgās Baznīcas ar mērķi veicināt kristiešu vienotību pasaulē.

Trešdien, 30. maijā pēc tikšanās ar Latvijas konfesiju vadītājiem paredzēta preses konference, kas notiks LELB Konsistorijas zālē Rīgā, M. Pils ielā 4 plkst. 16:00. Uz žurnālistu jautājumiem atbildēs gan PBP pārstāvji, gan Latvijas konfesiju vadītāji. Visi laipni aicināti!

Informāciju sagatavoja:

LELB Sabiedrisko attiecību komisijas vadītājs Pāvils Brūvers 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti