Pāvesta vizītes “Cerības kontinentā” norise

Lietus un aukstais vējš nespēja noslāpēt brazīliešu prieku un entuziasmu. Sagaidīšanas ceromonija norisinājās vienā no lidostas angāriem. Pēc tam Benedikts XVI ar helikopteru devās uz 20 km attālo Campo di Marte, kur viņu gaidīja ticīgo pūlis. Jauniešu koris dziedāja himnu: „Benedikts, kas nāk Kunga vārdā”. Sanpaulu valdības pārstāvji pāvestam pasniedza simbolisku atslēgu un rakstu, kas apliecina, ka viņš ir šīs pilsētas goda pilsonis. Jāsaka, ka 20 miljonu lielajā metropolē jau no paša sākuma Benedikts XVI jutās kā savās mājās.

9. maija pēcpusdienā, plkst. 18 pēc vietējā laika, pāvests ieradās benediktiešu klosterī, kas ir viena no senākajām abatijām pilsētā. Sanpaulu pilsēta priecājas. Klostera laukumā jau priekšpusdienā sapulcējās jaunieši. Pat lietussargi un lietusmēteļi tiem netraucēja dziedāt un dejot. Viņu pacietība tika atalgota. Benedikts XVI parādījās klostera pirmā stāva logā. Sveicot jauniešus, pāvests runāja par garīgā prieka nozīmi.

„Šīs dienas jums un visai Baznīcai ir prieka un emociju pilnas. Baznīca priecājas! Visas pasaules ticīgie lūdzas par šīs vizītes labu iznākumu. Tā ir mana pirmā pastorālā vizīte Brazīlijā un Dienvidamerikas kontinentā” – teica Benedikts XVI. Viņš norādīja uz svētīgā Antonio Galvao kanonizācijas un 5. Dienvidamerikas un Karību bīskapu rīkotā kongresa nozīmi. Tie būs pagrieziena punkti Baznīcas vēsturē.

Pāvesta vizītes laikā Sanpaulu pilsētā patrulē vairāk nekā 10 tks. policistu un karavīru. Vizītes norisi komentē 3,5 tks. žurnālistu no visas pasaules.

10. maija agrā rītā S?o Bento klostera kapelā pāvests svinēja Euharistiju. Pēc brokastīm viņš devās uz Bandeirantes pili, kur tikās ar Valsts prezidentu un valdības pārstāvjiem. Luizs Injacio da Silva dzimis 1945. gada 6. oktobrī nabadzīgā ģimenē. Par Brazīlijas prezidentu ievēlēts 2002. gada 27. okotbrī. Precējies, trīs bērnu tēvs. Vizītes laikā notika privāta saruna un dāvanu apmaiņa.

Sv. Benedikta klosterī pāvests tikās ar citu konfesiju un reliģiju līderiem. 10. maijā plkst. 18. (Latvijā pusnakts) Benedikts XVI ieradīsies Pacaembu stadionā, lai tiktos ar brazīliešu jauniešiem. Tikšanās tēma: „Jaunietis – Jēzus Kristus māceklis un misionārs”.

Piektdien, 11. maijā pāvests vadīs svētīgā Antonio Galvao kanonizācijas svinības. Tās notiks Sanpaulu Campo de Marte. Pēcpusdienā viņš ieradīsies Aparečidā, kas atrodas 170 km no Sanpaulu. Tajā dzīvo vairāk nekā 40 tks. iedzīvotāju.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti