Rīgas Garīgajā seminārā viesojās dienas aprūpes centra „Saule” jaunieši.

Tālāk sekoja ekskursija pa semināru un vakara lūgšanā- vesperēs, kopā ar semināra audzēkņiem, tad visi kopā devāmies uz kopīgām vakariņām. Šis pasākums notika pateicoties centra „Saule” direktores un semināristu Jāņa Jermaka un Ērika Čerkāsova aktīvai sadarbībai jo šobrīd rit jau otrais gads, kopš, semināristi apmeklē šo centru un sniedz garīgo veldzi šiem jauniešiem.
Lai arī jūs uzzinātu ko vairāk par šiem jauniešiem, esmu aicinājis uz sarunu centra „Saule” direktori.
Es esmu Irīna Rulle, dienas aprūpes centra jauniešiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem „Saule” direktore. Ikdienā mūsu centru apmeklē apmēram 70 jaunieši no dažādām Rīgas vietām. Dienas laikā tiek organizētas dažādas jauniešus attīstošas un viņiem saistošas nodarbības .Centrā ir dažādas darbnīcas tādas kā austuve, virtuves darbnīca kur viņi iemācās vienkāršas sadzīve noderīgas prasmes. ļoti liela loma mūsu centra dzīvē ir arī mākslai, jaunieši glezno, muzicē, spēlē teātri.
Šogad pirmo gadu pie jums brauc garīgā semināra audzēkņi. Vai varat pastāstīt ko viņi dara centrā un kāda nozīme ir tam ko viņi dara?
Mēs esam ļoti priecīgi, ka šogad semināristi Jānis un Ēriks, ir ar mūsu jauniešiem. Jaunieši, viņus ļoti gaida jo ceturtdienas pēcpusdiena tas ir viņu laiks. Tad notiek pārrunas par ticības lietām, viņi kopā dzied, lūdzās. Nenoliedzami tas ir ļoti svētīgs darbs, jo šiem cilvēkiem Dieva vārds garīgs atbalsts ir ļoti svarīgs, jo ne vienmēr ģimenes aizved savus bērnus uz baznīcu.
Kā radās doma izveidot šādu dienas centru?
Tādēļ, ka mans dēls apmeklē šo centru, kad mans dēls beidza skolu, tad radās doma izveidot šādu centru, būtībā šo centru un līdzīgus centrus citur Latvijā pārsvarā ir izveidojuši paši jauniešu vecāki.
Cik šādu centru ir Latvijā?
Latvijā šobrīd ir astoņpadsmit šādi centri.Un protams mēs būtu tikai priecīgi ja arī citos dienas centros veidotos šāda sadarbība ar semināristiem, kāda veidojās mums pateicoties Jāņa un Ērika aktivitātēm jo viņi stāsta jauniešiem saprotamā valodā par reliģiju un ētiku un tas ir ļoti svarīgi gan ikdienas dzīvē gan arī turpmāk.
Kādi, ir jūsu nākotnes plāni?
Mēs izstrādājam jaunas programmas, mums ir atbalstītā darba programma, kurā mēs palīdzam daļai jauniešu iekārtoties darbā uz pāris stundām. Mēs arī ļoti ceram, ka līdz ar gada beigām mūsu sadarbība ar semināru nebeigsies.
Ko jūs mums novēlētu?
Droši vien paskatīties apkārt un saskatīt pozitīvo tajos cilvēkos kas ir apkārt.
Guntars Skutels
Vatikāna radio
 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti