Baznīcas rūpes par cilvēkiem, kas atrodas ceļā

Vatikānā prezentēts Pontifikālās Migrantu un ceļotāju pastorālās padomes sagatavotais dokuments Ceļa pastorālās aprūpes vadlīnijas. Baznīca rūpējas ne tikai par transporta līdzekļu vadītāju un pasažieru drošību, bet arī par tiem, kuri dzīvo uz ielas – sievietēm un bērniem, kā arī par klaidoņiem – uzsvēra padomes sekretārs arhibīskaps Agostino Marhetto.

Pontifikālās Migrantu un ceļotāju pastorālās padomes dokuments datēts ar šī gada 24. maiju. Tam ir četras daļas. Pirmā daļa veltīta autoceļu un dzelzceļu izmantotāju un šajā jomā strādājošo pastorālajai aprūpei. Tajā galvenais akcents likts uz transporta līdzekļu vadītāju un pasažieru drošību.

Dokumenta otrā daļa veltīta uz ielas „strādājošo” sieviešu pastorālajai aprūpei. Atgādināts, ka prostitūcija ir smaga verdzības forma, kas skar arī vīriešus un bērnus. Seksuālā izmantošana un dzīvās preces tirdzniecība ir vardarbības akts, kas aizskar cilvēka cieņu un viņa pamattiesības.

Trešā daļa veltīta ielas bērnu garīgajai aprūpei. Baznīcā un visā sabiedrībā viņu liktenis rada aizvien lielāku nemieru. Šādu bērnu skaits nepārtraukti pieaug. Tiek lēsts, ka šodien uz ielām dzīvo ap 100 miljoni bērnu.

Jaunā dokumenta ceturtā daļa attiecas uz personām, kurām nav pastāvīgās dzīves vietas. Šie cilvēki, kuri dzīvo uz ielām vai zem tiltiem, ir mūsdienu radītās nabadzības upuri. Baznīca aicina ticīgos palīdzēt visiem cilvēkiem, neatkarīgi no morālās situācijas, kādā tie atrodas.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti