1. jūlijā Svētās Terēzes relikvijas šķērsoja Latvijas robežu

Pēcpusdienā Klaipēdā no sv. Kazimira baznīcas svētās relikvijas izveda speciālā mikroautobusā uz lielo Kretingas estrādi, kur tās sagaidīja tūkstošiem Lietuvas jauniešu.
Estrādē notika svinīgs noslēguma dievkalpojums, kurā piedalījās Vatikāna Vēstnieks Baltijas Valstīs P.S. Curbrigens un daudzi Lietuvas bīskapi un priesteri, kā arī priesteri no Latvijas.
Dievkalpojuma nobeigumā grezno šķirstu, kurš sver 132 kilogramus, uzticēja grupai no Latvijas, kas speciāli bija ieradusies Klaipēdā uz šo pasākumu.
Goda eskorta pavadīts, šis svēto relikviju autobuss devās ceļā uz Liepāju – pirmo vietu Latvijā, no kurienes tās sāks savu svētceļojumu. Relikvijas pavada atbraukušie viesi no Lizjē : bīskaps Gī Gošē un klostermāsa Marija Monika. No Latvijas puses – katoļu baznīcas priesteris Andris Kravalis.

Liepājā relikviju šķirstu atveda uz sv. Jāzepa katedrāli, kur tās ar procesiju sagaidīja Kurzemes bīskaps Vilhelms Lapelis un Liepājas draudzes ticīgie. Katedrālē relikvijas nolika uz postamenta godināšanai un pēc tam sekoja Lizjē bīskapa Gī Gošē uzruna par šo lielo notikumu visā Latvijā.

Liepājā relikvijas varēs apmeklēt līdz 2. jūlija vakaram. Nākamā vieta, kur relikviju šķirsts uzturēsies ir Ventspils. Rīgā relikvijas ir gaidāmas 6. jūlijā un tās ievedīs sv. Alberta baznīcā plkst. 18.30, kur sekos lūgšanas un dažādi godināšanas pasākumi nakts garumā.
7. jūlijā relikviju šķirsts atradīsies Rīgas Katoļu Ģimnāzijā, kur notiks Vidzemes Jauniešu dienas un tās pašas dienas vakarā jaunieši ar relikvijām svinīgā gājienā no Katoļu Ģimnāzijas dosies ceļā uz sv. Jēkaba katedrāli, kur tad būs iespēja cilvēkiem pagodināt mazo Francijas svēto, kuru pazīst visa pasaule.

Kā teica kardināls Jānis Pujats: „ Cilvēki mēdz apmeklēt sev mīļu tuvinieku atdusas vietas un dodas pat īpašos ceļojumos, lai apmeklētu apustuļu un citu svēto relikviju vietas. Ne visi varam aizbraukt uz Franciju, lai pagodinātu mums pazīstamo un mīļo svēto Terēzi no Lizjē, viņas dzimtenē. Bet, lūk, viņas relikvijas gandrīz trīs nedēļas uzturēsies Latvijā”.
Svētceļojuma maršruts ietvers: Liepāju, Ventspili, Talsus, Kuldīgu, Saldu, Jelgavu, Bausku, Dobeli, Tukumu, Rīgu, Ikšķili, Ogri, Lielvārdi, Aizkraukli. Latgales pusē relikvijas apciemos Daugavpili, Rēzekni, Latvijas svētvietu Aglonu. Vēlāk tās sekos uz Gulbeni, Alūksni, Cesvaini, Madonas slimnīcu un Siguldu.

19. jūlijā Siguldā relikvijām pakaļ atbrauks pārstāvji no Igaunijas un tad tās dosies uz Tartu, kur noslēgsies svēto relikviju ceļojums Baltijas valstīs.

Papildus informācijai: www.catholic.lv/tereze/
Informāciju sagatavoja Latvijas Romas katoļu Baznīcas Informācijas centrs

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti