Now Reading
“Jaunu bausli es jums dodu…”

“Jaunu bausli es jums dodu…”

Rīta pusē tika sagaidītas sv. Terēzes relikvijas, kas svinīgi tika uznestas uz galvenās skatuves. Tad pasākuma vadītāji aicināja prezentēt draudzes un izteikt lūgumus Terēzītei. Lūgumi bija dažādi, gan par ministrantiem, gan jauniešu atmodu, gan vēl daudz ko citu. Sekoja sv. Mise, kuru celebrēja V. Em. Jānis Kardināls Pujats, savā homīlijā aicinot sekot jauniešus sv. Terēzes labajam piemēram. Mūsu Kardinālam koncelebrēja arī V.Eks. Lizjē bīskaps Gijs Gošē.

Relikvijas tika pārnestas uz RKĢ kapelu, kur ikviens varēja adorācijas laikā izlūgt sv. Terēzei viņas aizbildniecību un Dieva žēlastības.

Visiem bija iespēja arī noklausīties Kardināla katehēzi, kurā viņš aicināja jauniešus turēties pie morāles pamatvērtībām, vienmēr atgriezties pie Dieva un saprast, ka materiālās vērtības dzīvē nav galvenās. Kardināls atbildēja arī uz jauniešu uzdotajiem jautājumiem. Arī bīskaps no Francijas pastāstīja interesantus faktus no relikviju ceļojuma. Bīskaps G. Gošē pavada relikviju ceļojumu pa visu pasauli. Un mēs varam būt pateicīgi, ka šī dārgā viešņa ir apmeklējusi arī mūsu zemi.

Tika piedāvātas dažādas interešu grupas gan svētuma aicinājums šodien, gan kristieša aicinājuma izdzīvošana ikdienā, gan sv. Terēzītes aicinājuma būtība.

Vakarā dažādi mūziķi priecēja ar savu sniegumu. Koncerts tiešām bija daudzveidīgs un skaists.

Ap 21:00 Terēzītes relikvijas svinīgā procesijā tika pārnestas uz sv. Jēkaba katedrāli. Tas tiešām bija ļoti iespaidīgs gājiens. Relikvijām pa priekšu gāja jaunieši latviešu tautastērpos. Šī procesija izraisīja neviltotu garāmgājēju interesi un uzmanību, pat ārzemju tūristi, kas izbaudīja vasarīgo Rīgu braucot pa Daugavu ar kuteri mēģināja iemūžināt šo skatu, nemaz nerunājot par vienkārši sastapto garāmgājēju ieinteresētību. Tā bija fantastiska ticības liecība un svētība Rīgai.

Katedrālē sekoja nakts adorācija ar dažādu slavēšanas grupu piedalīšanos.

 

Laura Savicka, Rīgas diecēze, Latvijas Romas Katoļu Baznīcas Informācijas centrs

Scroll To Top