Kard. Ečagarē: Benedikta XVI un Aleksija II tikšanās ir iespējama

7. augustā Maskavā ieradās Kardinālu kolēģijas vicedekāns kardināls Rožē Ečagarē, informē aģentūra Interfaks. Viņa vizītes mērķis ir piedalīties Novosibirskas katedrāles konsekrācijas 10 gadu jubilejā. Krievijas galvaspilsētā Vatikāna pārstāvis tikās ar pareizticīgo Baznīcas vadītāju. Pēc sarunas viņš atzina, ka Benedikta XVI un Aleksija II tikšanās iespējas ir diezgan reālas.

„Mēs ejam uz šo mērķi. Lai gan pēdējā laikā virzāmies ātrāk, tomēr nevaram ar spēku tuvināt šo notikumu” – pēc tikšanās ar Aleksiju II teica Pontifikālās „Taisnība un Miers” padomes goda prezidents. Piebilda, ka „nedrīkst nedomāt par abu Baznīcu vadītāju iespējamo tikšanos. Tai jābūt patiesai un atvērtai, nevis populistiskai. Tikšanās notiks tad, kad būs pienācis vispiemērotākais laiks” – teica kardināls.

Vatikāna pārstāvis uzsvēra, ka starp katoļu un pareizticīgo Baznīcām ir jābūt „konstruktīvam dialogam”. Benedikta XVI un Aleksija II tikšanās atklās savstarpējo attiecību dziļumu. Sarunā Aleksijs II atgādināja, ka pēdējos gados attiecības starp abām Baznīcām ir uzlabojušās. „Jāatzīst, ka atiecības ir kļuvušas ‘siltākas’, lai gan tās nekad nav bijušas vēsas. Mūsu neskaitāmās tikšanās pēdējo 30 gadu laikā ir spožs piemērs katoļu un pareizticīgo Baznīcu sadarbībai” – pasvītroja kardināls.

Runājot par šoruden paredzēto Aleksija II uzstāšanos Strasbūrā, Vatikāna pārstāvis uzsvēra, ka patriarha teiktais tajā būs „vērsts visai Eiropai”. Tikšanās laikā Pontifikālās „Taisnība un Miers” padomes goda prezidents patriarham pasniedza Benedikta XVI speciālu vēstījumu un zelta spalvu, ar kuru pāvests ir parakstījis vairākus svarīgus dokumentus”. Patriarhs pateicās par dāvanu un apsolīja atbildēt pāvestam rakstiski.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti