Spānija gatavojas 498 mocekļu beatifikācijas svinībām

Spānijā izveidots jauns interneta portāls ar nosaukumu “Kristiešu vajāšanas XX gadsimta trīsdesmitajos gados”. Tas ir Avilas un Kastīlijas-Lamančas autonomā apgabala diecēžu kopīga darba rezultāts. Portālā www.persecucioreligiosa.es var iegūt plašu informāciju par 20. gadsimta ticības mocekļiem. Viņu skaits ir aptuveni 900.

Jau ziņots, ka šī gada 28. oktobrī notiks Eustahio Martina un viņa biedru beatifikācijas svinības. 498 nākamie svētīgie ir Spānijas pilsoņu kara upuri. Internetā varēs iepazīties ar viņu dzīves gājumu un moceklību. Eustahio Martina beatifikācijas procesa vadītāji jau sen gribēja izveidot interneta mājaslapu, lai varētu apkopot visus savāktos dokumentus par šīs zemes mocekļiem. Tās autore ir māsa Milagrosa Tenoria Arriero no Toledo.

Nākamo svētīgo vidū ir divi bīskapi, 24 priesteri, 462 reliģiozo ordeņu un institūtu locekļi, kā arī diakons, divi semināristi un 7 laji. Jaunākajam bija 16, bet vecākajam 78 gadi. Beatifikācijas process vienlaicīgi notika Barselonas, Madrides un Toledo diecēzēs. Jāsaka, ka grupveida beatifikācijas svinības nav nekāds jaunums. Sava pontifikāta laikā Jānis Pāvils II ir vadījis 10 šāda veida svinības, pasludinot par svētīgiem 471 ticības mocekli.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti