Austrijas prese par pāvesta vizīti

7. septembrī visu lielāko Austrijas laikrakstu pirmajās lapaspusēs publicētas fotogrāfijas ar Benediktu XVI. Lielākā daļa izdevumu sveic pāvestu ar ierašanos un pasvītro viņa ciešo saikni ar šo zemi un tautu. Liela uzmanība pievērsta viņa vizītes programmai, kā arī citu konfesiju pārstāvju viedoklim.

Laikraksta Kronen Zeitung pirmajā lappusē ievietota fotogrāfija, kurā redzams pāvests apskaujam bērnus, zem tās uzraksts: „Sveicam, Svēto tēv, ar ierašanos”. Austrijas populārākais laikraksts pāvesta vizītei veltī 5 lappuses. Tajās norādīts, ka neskatoties uz sliktajiem laika apstākļiem, ticīgie drosmīgi steidzas tikties ar Svēto tēvu. Laikraksts runā arī par vizītes organizatorisko pusi un iespaidīgajiem drošības pasākumiem, ko nodrošinājusi vietējā valdība. Pilsētā par kārtību rūpējas 3000 policistu un militārpersonu. Armija šim pasākumam ir atvēlējusi 25 helikopterus.

„Šodien mēs (austrieši) esam pāvests”, – šāds virsraksts parādās laikraksta Österreich pirmajā slejā. Pāvesta pastorālajai vizītei veltītas 7 lappuses. Tajās Svētais tēvs parādīts kā stipra un cilvēku mīlēta personība, kas nelokāmi aizstāv morāles vērtības. „Benedikts pret abortu” ir viens no šīs avīzes rakstiem. Arī šis laikraksts runā par organizatorisko pusi, atzīmējot, ka vizītes laikā aktīvi darbojas antiteroristiskās vienības „Kobra” locekļi. Tajā tiek runāts arī par pāvesta tikšanos ar prezidentu Haincu Fišeru.

Laikraksts Kurier sniedz lielrabīna Paula Eizenberga liecību, kurš ir apmierināts ar pāvestu, un pasvītro tikšanās un dialoga nozīmi, lai cits citu labāk iepazītu. Islāma kopienas pārstāvis Omārs Al-Ravi atzīst, ka attiecības starp katoļu Baznīcu un islāma reliģiju Austrijā ir lieliskas. Abu reliģiju starpā valda savstarpēja cieņa. Taču līdzās pozitīvajām atsauksmēm, šajā, kā arī citos laikrakstos atrodama arī kritika. Piemēram, protestantu bīskaps Hervigs Šturms izsaka nožēlu, ka pāvesta vizītes laikā Austrijā nav iekļauta ekumeniska tikšanās.

Laikraksts Der Standard pasvītro, ka līdz pat šodienai Benedikta XVI pontifikātu aizēnojot uzbrukumi Islāmam. Tāpēc no viņa tiek gaidīta ‘ekumeniska’ atbilde starpreliģiju dialoga veicināšanas jautājumā.

Turpretī avīzē Die presse publicēts kard. Šenborna paustais viedoklis preses konferences laikā, kur viņš atspēko pret pāvestu vērstās negatīvās kritikas. Pēc viņa domām, bez kritikām iztikt nekad nevar, taču, ja paraugāmies uz Svētā tēva vizīti pēc būtības, tad to jāuzskata par svētceļojumu. Tiem, kuri šo apmeklējumu vairāk uzskata par šovu, kardināls jautāja, vai svētku svinēšana nav mūsu dzīves sastāvdaļa? Viņš piebilda, ka ir taču skaisti „svinēt ticību”.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti