Austrijas ticīgie gaida apustuļa Pētera pēcteci

Pētera pēctecis ir bāka, kas apgaismo mūsdienu sabiedrību – uzskata Austrijas bīskapu konferences preses sekretārs Pauls Vuthe. Austrijas plašsaziņas līdzekļi lielu uzmanību velta Benedikta XVI vizītei Mariacellē. Pr. Vuthe uzsvēra, ka pāvests bieži runā par ticības skaistumu. Mariacellē ticības skaistums ir cieši vienots ar dabas un mākslas darbu skaistumu. Katru, kas ienāk svētnīcā, pārsteidz tās krāšņums un bagātība.

Pāvesta pastorālās vizītes moto: „Skatīties uz Kristu”. Jau 850 gadus svētceļnieki dodas uz šo Alpu kalnu svētnīcu, lai kopā ar Mariju meklētu un atrastu Kristu. Marija ir Odighitria, tā, kura norāda uz savu Dēlu, kas ir ceļš, patiesība un dzīvība. Mariacelles svētnīca ir miera un izlīgšanas vieta. Vieta, kur cilvēks izlīgst ar Dievu un savu tuvāko. Vieta, kur tiek lūgta un saņemta piedošana. Tā ir atgriešanās vieta – stāsta Austrijas bīskapu konferences preses sekretārs. Mariacelle ir arī izlīgšanas starp Eiropas tautām vieta. Labi zinām divdesmitā gadsimta skumjo vēsturi ar karu traģiskajām sekām. Mariacelle ir tikšanās un miera vieta. „Šeit mēs varam gandrīz fiziski sajust ticības spēku, kas vieno cilvēkus un palīdz nojaukt visas neizpratnes un aizspriedumu barjeras” – teica austriešu priesteris.

Austrijas ticīgie gaida pāvestu. Gaida viņa uzmundrinājuma vārdus. Lielu interesi izrāda arī neticīgie, jo zina, ka pāvests teiks kaut ko nozīmīgu, tādēļ ir vērts apstāties un ieklausīties. Zinātnes un kultūras pasaule ar cieņu raugās uz Romas bīskapu, nosaucot viņu par bāku, kas apgaismo tautas, arī nekristiešus – uzsvēra pr. Pauls Vuthe.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti