Now Reading
Pasaules Jauniešu dienu ekumeniskais raksturs

Pasaules Jauniešu dienu ekumeniskais raksturs

Pasaules Jauniešu dienām ir ekumeniska nozīme – uzskata Sidnejas anglikāņu arhib. Peters Jansens. Tā ir iespēja stiprināt ekumeniskos centienus un atklāt jauniešiem Kristu. Pasākums, pēc viņa domām, līdzinās olimpiādei. Tas ir izaicinājums visiem kristiešiem. Mums ir jāveido savstarpēji tilti, ticot, ka Dieva Vārds ir iedarbīgs. Jauniešu dienu organizatori vērš uzmanību uz notikuma ekumenisko un starpreliģiju dialoga raksturu. Līdz šim jau notikušas dažāda veida tikšanās ar citu kristīgo kopienu pārstāvjiem Austrālijā, kā arī ar musulmaņu kopienu. Drīzumā paredzēta tikšanās arī ar ebrejiem.

Sagatavošanās darbi lielajam pasākumam turpinās pilnā sparā. Lai nodrošinātu TV translāciju visā pasaulē, tiek parakstīti līgumi ar dažādām televīzijām. Piemēram, Karnatakas pavalsts jaunieši Dienvidinijā izteikuši lielu prieku un gandarījumu, ka varēs sekot līdzi Sidnejas notikumiem pa kabeļtelevīziju, pateicoties amerikāņu kanālam ETWN (Eternal Word Television Network), kas ir populārākais katoļtelevīzijas kanāls visā pasaulē. Šīs pavalsts Mangalores apgabala komunikāciju dienesta direktors pr. Viktors Lobo norādīja, ka tādā veidā Indijas vietējiem iedzīvotājiem būs plašāka pieeja katoļu Baznīcas mācībai, kas stiprinās viņu ticību.

Pateicoties ar minēto televīziju noslēgtajam līgumam, ticīgie varēs sekot līdzi reliģiskajiem notikumiem gan Vatikānā, gan visā pasaulē. ETWN kanāls tika izveidots 1981. gadā, ASV. Raida 24 stundas diennaktī, 140 pasaules valstīs. Atgādināsim, ka Pasaules Jauniešu dienas notiks 2008. gadā no 15. līdz 20. jūlijam, Sidnejā, Austrālijā. Līdz šim jau pieteikušies vairāk nekā 200 tūkstoši dalībnieku.

LRKBIC

Scroll To Top