T. Staņislava Papčinska un m. Marijas Selīnas beatifikācija

Liheņas sanktuārijā 16. septembrī notika t. Staņislava Papčinska beatifikācijas svinības. Tajās piedalījās mariāņu kongregācijas tēvi no Eiropas, Amerikas, Āzijas un Āfrikas valstīm. Viņu vidū bija arī vairāki mariāņi no Latvijas.

Pateicībā Dievam par Jaunavas Marijas parādīšanos Fatimā pirms 90 gadiem un mariāņu tēva Staņislava Papčinska beatifikāciju 12. un 13. oktobrī Viļānu baznīcā notiks plaša mēroga svinības. Tās ietvarā paredzēts kristīgo floristu simpozijs, bērnu un jauniešu organizācijas Pueri Cantores Latgales federācijas II nacionālais kongress, zinātniskā konference Kristum un Baznīcai, kā arī pateicības dievkalpojums, ko vadīs Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis.

Francija: m. Marijas Selīnas beatifikācija

16. septembrī beatifikācijas svinības notika Sv. Andreja katedrālē Bordo pilsētā, Francijā. Tās vadīja Kanonizācijas lietu kongregācijas prefekts kard. Žozē Saraiva Martins, klātesot Bordo arhibīskapam kard. Žanam Pjēram Rikāram un Francijas Bīskapu konferences prezidentam, Perigo bīskapam Mišelam Muissam. Par svētīgu tika pasludināta Dieva kalpone m. Marija Selīna, dzimtajā vārdā – Žanna Žermēna Kastanga.

Jaunā svētīgā sasniedza svētumu ļoti īsā laikā. Viņa aizgāja mūžībā 19 gadu vecumā. Kard. Saraiva Martins homīlijā norādīja, ka uz klarišu klostera māsu Mariju varam raudzīties kā paraugu un sekot viņai. Ar savu dzīvi viņa apliecināja pilnīgu uzticību evaņģēliskajām svētībām. Mēs viņu varam dēvēt par mazo māsu ne tāpēc, ka dzīvoja tikai 19 gadus, bet tādēļ, ka izvēlējās būt maza, sekojot Jēzus aicinājumam. Viņa izvēlējās iet paša Kunga ieteikto šauro ceļu. “Tieši tāpēc, ka viņa bija maza”, uzsvēra kardināls, “viņa kļuva liela Dieva priekšā”. Dzīvoja vienkāršu un nabadzīgu dzīvi, taču bija Dieva un tuvākmīlestības pārņemta. Māsa Marija aizbildina par mums un katram atgādina, ka arī mēs varam sasniegt, tā saucamo, „ikdienas kristīgās dzīves augstāko pakāpi” jeb svētumu.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti