Dievmātes parādīšanās Lurdā – 150

Atzīmējot 150. gadadienu kopš Dievmātes parādīšanās Lurdā, tiek rīkota virkne dažādu nozīmīgu pasākumu. 13. novembrī Tarbas un Lurdas bīskaps Žaks Perje jubilejas pasākumu programmu prezentēs Romā – informē aģentūra Zenit. Jubilejas gads tiks atklāts Vissvētākās Jaunavas Marijas Bezvainīgās Ieņemšanas svētkos šī gada 8. decembrī un ilgs līdz 2008. gada 8. decembrim. Tā tēma: “Nāciet pie avota, lai no tā dzertu un tiktu nomazgāti”.

Bīskaps Perje norādīja, ka katru gadu šo svētceļojumu vietu apmeklē seši miljoni cilvēku. Kāpēc cilvēki dodas uz šejieni? Ko viņi te vēlas redzēt? Vai kādu slavenu tūristu vietu? – jautāja bīskaps. Francijā taču daudz ir tādu vietu.

Šis piedzīvojums sākās 1858. gadā, kad Vissvētākā Jaunava Marija parādījās Bernadetei Subiru. Kopš tā laika, apmeklētāju un svētceļnieku skaits aizvien pieaug. Mūsdienu aprēķina pasaulē, kurā ir tik daudz vardarbības, garīgā kulta vietas ir aizvien vairāk nepieciešamas – norādīja Lurdas bīskaps. Gaidāmā jubileja izceļas ar trīs mērķiem: pateikties par tik daudzām saņemtajām žēlastībām, apzināties mūsu misiju trešās tūkstošgades sākumā, atvērt plašāk visu svētnīcu durvis. Bīskaps Perje iesaka šo vietu apmeklēt ziemā, jo tad svētceļnieku ir mazāk. Lurdas apmeklētājiem ikdienā iespējams piedalīties Svētajās Misēs un iet pie grēksūdzes franču, angļu, itāliešu un spāņu valodā. Piektdienas un sestdienas vakaros notiks procesijas. Sestdienas un svētdienas pēcpusdienās – adorācija un svētība ar Vissvētāko Sakramentu. Atklājot Jubilejas gadu, no 9. līdz 11. decembrim, tiek rīkots kolokvijs: “Lurdas vēstījums vakar un šodien”.

Paredzēts, ka Lurdas mariānisko svētnīcu 2008. gadā apmeklēs Benedikts XVI. Ar šādu paziņojumu jau šī gada jūlijā nāca klajā Svētā Krēsla preses dienesta direktors t. Federico Lombardi SJ. Tomēr precīzs pāvesta vizītes laiks vēl ziņots netiek.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti