Miris kard. Stefens Fumio Hamao

Japānas galvaspilsētā pēc ilgas un smagas slimības, 8. novembrī, mūžībā aizgāja 77 gadus vecais kard. Stefens Fumio Hamao. Viņš bija Pontifikālās Migrantu un ceļotāju pastorālās padomes prezidents.

Fumio Hamao ir dzimis 1930. gada 21. decembrī Tokijā. Ieguvis Baznīcas tiesību doktora grādu pāvesta Gregora universitātē Romā. 27 gadu vecumā ordinēts par priesteri. Būdams Jokohamas diecēzes bīskaps, viņš īpaši rūpējās par jauniešiem, migrantiem, bēgļiem un trūkumcietējiem. Vadīja Āzijas un Okeānijas Caritas organizāciju. 1995. gadā viņu ievēlēja par Japānas bīskapu konferences prezidentu. 1998. gadā pāvests Jānis Pāvils II bīskapu Hamao nominēja par Pontifikālās Migrantu un ceļotāju pastorālās padomes vadītāju, bet 2003. gadā viņam piešķīra kardināla titulu.

Kard. Stefena Fumio Hamao bēru dievkalpojums notiks pirmdien 12. novembrī Jokohamas katedrālē. Līdz ar kard. Hamao nāvi Kardinālu kolēģijā ir 178 kardināli, no kuriem 103 ir balsstiesīgi. Pāvests Benedikts XVI nosūtīja Jokohamas bīskapam Rafaelam Umamuram adresētu telegrammu, kurā izsaka savu visdziļāko līdzjūtību saistībā ar kard. Hamao nāvi.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti