Pāvests izdos jaunu encikliku par cerību “Spe salvi”

Benedikta XVI jaunā enciklika ar nosaukumu „Spe salvi” klajā nāks šī gada 30. novembrī – informē Vatikāna preses dienests. Tā tiks publicēta latīņu, itāļu, franču, angļu, vācu, spāņu, portugāļu un poļu valodās. Piektdien, 30. novembrī, Vatikānā notiks jaunās enciklikas prezentācija. Ar tās saturu un nozīmi žurnālistus iepazīstinās pāvesta nama pensionētais teologs kard. Žoržs Kotjē un Pontifikālā Bībeles Institūta profesors, kard. Alberts Vanhoje.

Jaunajā dokumentā skaidrota kristīgās cerības nozīme mūsdienu sekularizētajā pasaulē. „Šī gada vasarā visi domāja, ka Benedikts XVI, atpūšoties Lorenzago di Kadorē, Dolomītu kalnos, vēlāk savā vasaras rezidencē Kastelgandolfo, strādā pie kādai sociālajai tematikai veltītas enciklikas, taču izrādījās, ka tā ir enciklika par cerību” – laikraksta „Corriere della Sera” 23. novembra numurā raksta Vatikāna lietu eksperts Luidži Akatoli.

Viņš skaidro, ka jaunā enciklika ir 80 lappušu bieza. Tās nosaukumu – „Spe salvi” (Pestīti cerības dēļ) – autors ir ņēmis no sv. Pāvila Vēstules romiešiem: „Jo cerībā mēs esam pestīti. Bet cerība, kas redzama, nav cerība, jo kas gan cer uz to, ko kāds redz? Bet ja ceram uz ko neredzēdami, tad to ar pacietību gaidām” (Rom 8, 24-25).

Žurnālits Luidži Akatoli atgādina, ka cerības tematika bieži parādās Benedikta XVI mācībā, īpaši pēdējos mēnešos. Viņš vērš lasītāja uzmanību, ka nesen veiktās vizītes laikā Neapolē, pāvests vienpadsmit reizes pieminēja šo vārdu. Enciklikā Svētais tēvs norāda uz vairākām izcilām personām, kuras savā dzīvē īstenoja cerības tikumu, piemēram, sv. Augustīnu, 1947. gadā Itālijā mirušo sudānieti Jozefinu Bahitu un daudzām citām.

Laikraksta „Corriere della Sera” korespondents, līdzīgi kā citi žurnālisti un starptautiskie novērotāji, domā, ka pēc ekciklikām par mīlestību „Deus caritas est” un cerību „Spe salvi”, Benedikts XVI sagatavos dokumentu arī par trešo dievišķo (teologālo) tikumu – ticību.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti