Now Reading
Vatikānā norisinās konference par gados vecu slimnieku pastorālo aprūpi

Vatikānā norisinās konference par gados vecu slimnieku pastorālo aprūpi

Pastorālās rūpes par gados veciem slimniekiem – tāds ir XXII Starptautiskās konferences temats. Tikšanos organizē Pontifikālā Veselības aprūpes pastorālā padome. 15. novembrī konferenci atklāja padomes prezidents kard. Havjērs Lozano Barragans. Pasaules Veselības organizācijas statistikas dati liecina, ka 2000. gadā pasaulē bija 600 mlj cilvēku, kuri vecāki par 60 gadiem.

Tiek lēsts, ka 2025. gadā šis skaitlis divkāršosies, bet 2050. gadā – tas varētu sasniegt pat divus miljardus. Gados vecu cilvēku skaits īpaši strauji pieaug bagātajās valstīs. Tomēr līdzīga tendence vērojama arī tajās valstīs, kuras nesen ir nostājušās uz attīstības ceļa. Eiropā gandrīz katrs piektais cilvēks ir vecāks par 60 gadiem. Pasaulē vidējais dzīves ilgums nepārtraukti pieaug. Tas, bez šaubām, ir medicīnas, zinātnisko pētījumu un tehniskā progresa rezultāts.

Atklājot konferenci, kard. Barragans uzsvēra, ka arī Baznīca ir aicināta meklēt adekvātus risinājumus, lai nodrošinātu nepieciešamo aprūpi veciem cilvēkiem, īpaši slimniekiem un vientuļiem. Šie cilvēki cieš dažādas vecuma slimības, kas saistītas ar asinsrites, elpošanas un kustības traucējumiem, demenci (Alcheimera slimība) utt. Taču ne mazāk sāpīgas ir garīga un psihiska rakstura slimības, ko izraisa bailes no vientulības un domas par nāvi. Cilvēks pamazām ieslīgst dziļā depresijā.

„Mūs interesē divas svarīgas lietas: nepieciešamība izstrādāt mūsdienām atbilstošus pastorālās aprūpes veidus un nodrošināt veselības aizsardzības jomā iesaistīto personu garīgo formāciju” – intervijā Vatikāna Radio sacīja pr. Dariušs Giers. Konferencē piedalās 600 dalībnieki no 64 valstīm. Pasākums notiek Sinodes zālē Vatikānā. Tas ilgs līdz 17. novembrim.

LRKBIC

Scroll To Top