Benedikts XVI aicina saglabāt Ziemassvētku simbolus

“Ziemassvētki ir kristīgie svētkie. Neizmetīsim no mūsu pilsētām šo svētku simbolus: Kristus dzimšanas notikuma atveidojumu un zaļo eglīti” – aicina pāvests. 14. decembrī plkst. 16.00 sv. Pētera laukumā notika Ziemassvētku egles iedegšanas ceremonija.

Šoreiz zaļā meža skaistule ir atceļojusi no Trentino-Alto Adidžes reģiona, Val Badias kalnu mežiem. Piektdienas priekšpusdienā Vatikānā Benedikts XVI audiencē pieņēma šī reģiona pārstāvjus. Pāvests sirsnīgi pateicās par lielo egli, kas kopā ar Kristus dzimšanas notikuma atveidojumu priecēs visus, kuri Ziemassvētku laikā apmeklēs Mūžīgo pilsētu, kā arī par daudzām mazajām eglītēm, kuras rotās Vatikāna pils apartamentus. Svētais tēvs pieminēja šīs zemes izcilo dēlu svētīgo Džuseppe Freinademetzu.

“Dārgie draugi, egle un Ziemassvētku notikuma atveidojums ir Kristus Dzimšanas svētku tradicionāli elementi, kas ir ticīgo kopienu garīgais mantojums. Mums ir jāsaglabā dievbījības gars un ģimeniskā atmosfēra šodienas sabiedrībā, kur valda neprātīga dzīšanas pēc materiālajiem labumiem. Ziemassvētki ir kristīgie svētki, un to simboli – „betlēmīte” un izrotāta zaļā egle – norāda uz Jēzus iemiesošanās un dzimšanas lielo noslēpumu. Pasaules Radītājs, kļūdams bērniņš, nāk, lai dzīvotu starp mums. Viņš kļuva maziņš, lai ienāktu cilvēka sirdī un atjaunotu to savas mīlestības spēkā. Pieņemsim Bērnu ar dziļu ticību un dzīvu cerību” – aicināja pāvests.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti