Bez ticības Ziemassvētki ir garīgi tukši. Pāvesta vadītā vispārējā audience

Vatikāna prefektūra informē, ka 2007. gadā pāvests ir vadījis 44 vispārējās audiences, kurās piedalījušies 624.100 svētceļnieki no dažādām valstīm. Tās ir notikušas gan sv. Pētera laukumā, gan Pāvila VI zālē. Šodien uz tikšanos ar Benediktu XVI bija ieradušies vairāk nekā pieci tūkstoši cilvēku. Audiences dalībnieku vidū bija arī Meksikas Halisko štata valdības delegācija. Konkordāta parakstīšanas starp Meksiku un Svēto Krēslu 15 gadu jubilejas svinību ietvarā Vatikānā 19. decembrī tika atklāta izstāde „Meksikāņu Ziemassvētki”.

Tā izveidota ar Meksikas ārlietu ministrijas un vēstniecības finansiālo atbalstu. Izstādes eksponāti izgatavoti no keramikas un koka. Tā būs skatāma līdz nākamā gada 2. februārim. Audiences laikā Benedikts XVI tikās ar Meksikas prezidentu Felipe Kalderonu un viņa dzīvesbiedri Margaritu Zabalu. Zabalas kundze pāvestam uzdāvināja Gvadalupas Dievmātes sudraba ikonu.

„Bez ticības Ziemassvētki ir garīgi tukši un dzīve zaudē gaismu. Šodien ticība un cerība aizvien vairāk attālinās no privatās un publiskās dzīves realitātes. Pasaulē valda haoss un vardarbība. To redzam katru dienu. Ja patiesības gaisma izdziest, dzīve kļūst tumša un zaudē savu patieso nozīmi. Ja neticam, ka Dievs ir tapis cilvēks, tad kāda jēga ir svinēt Ziemassvētkus?” – jautāja pāvests. – „Mums jāsāk dzīvot saskaņā ar Dieva – taisnīgā Tiesneša mācību, īstenojot taisnības kritērijus savā dzīvē. Mēs visi gribam taisnību. Gribam, lai taisnība valdītu gan mūsu ģimenēs un pilsētas kvartālos, gan valstī un visā pasaulē. Jēzus ienāk mūsdienu pasaulē un dāvā tai taisnību” – skaidroja Benedikts XVI. Advents nozīmē sagatavoties šīs dāvanas saņemšanai.

Šajā pēdējā vispārējā audiencē sirsnīgi sveicu visus svētceļniekus. Novēlu, lai Kristus Dzimšanas svētki jums un jūsu tuviniekiem būtu miera un prieka pilni svētki: prieka par Pestītāja, Miera Karaļa piedzimšanu – vēlēja pāvests. Lai Marija, kura savās rokās tur mazo Jēzu, stiprina mūsu ticību un cerību. Dodu jums savu svētību garīgajā ceļā uz Betlēmi.

Pāvests apsveica arī Fokolāru kustības pārstāvjus, franciskāņu garīgās māsas, kuras Romā piedalās sava institūta rīkotajā ģenerālkapitulā, kā arī brīvprātīgo apvienības pārstāvjus no Latīnas un Frosinones rajoniem. Svētais tēvs uzrunāja jauniešus, slimniekus un jaunlaulāto pārus. „Kristus dzimšanas noslēpumā atklājas Dieva mīlestība. Pieņemsim un sargāsim to” – aicināja Benedikts XVI.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti