Cilvēces ģimene – miera kopiena. Pāvesta vēstījums Pasaules Miera dienā

„Cilvēces ģimene – miera kopiena” – tāds ir Benedikta XVI vēstījuma temats Pasaules Miera dienā, kas tiks atzīmēta 2008. gada 1. janvārī. Pāvests uzsver, ka „apdraudot ģimenes institūciju, tiek apdraudēts miers.” Ģimene ir sabiedrības šūniņa, tās pamats. Katras valsts pienākums ir sargāt un atbalstīt to. Cilvēce ir liela ģimene. Dzīvojam viens otram blakus. Mūsu ceļš ir kopīgs. Ejam pa to kā brāļi un māsas. Mēs visi esam Dieva bērni – lasām vēstījumā.

Cilvēces ģimenes kopīgā māja ir zeme – skaidro Benedikts XVI. Tādēļ mūsu pienākums ir rūpēties par vidi, kurā dzīvojam. Respektēt vidi nenozīmē vērtēt radīto dabu augstāk par cilvēku. Tās ir rūpes par visu radīto pasauli: censties saglabāt ekoloģisko līdzsvaru, veicināt vājāko valstu attīstību, taisnīgi sadalīt materiālos labumus. Ir nepieciešams intensificēt dialogu starp valstīm par planētas enerģētikas resursiem. Valdībām ir jāpieņem atbilstoši likumi, ievērojot morāles normas. Cilvēce – vēstījumā raksta pāvests – šodien piedzīvo lielas šķelšanās un smagus konfliktus, kas ietin tumsā tās nākotni.

Svētais tēvs norāda uz pilsoņu kariem ne tikai Āfrikas kontinentā, bet arī tajās valstīs, kur valda relatīva brīvība un demokrātija. Tuvo Austrumu reģions šodien ir kļuvis par konfliktu un atentātu centru. Pāvests pauž nemieru par atomkara briesmām. Daudzas valstis ir pārņēmis bruņošanās drudzis. Vēstījuma noslēgumā Benedikts XVI atgādina, ka nākamajā gadā tiks atzīmētas vairākas nozīmīgas jubilejas: Cilvēktiesību deklarācijas publicēšanas 60. gadskārta (1948-2008) un 40. gadi kopš iedibināta Pasaules Miera diena (1968-2008). Saistībā ar šīm jubilejām Benedikts XVI aicina visus labas gribas cilvēkus iesaistīties miera veicināšanā un apzināties, ka pieder vienai lielai ģimenei. Pāvests aicina ticīgos lūgties, lai Dievs dāvā pasaulei miera dāvanu.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti