Jaunie vēstnieki pie Svētā Krēsla

Benedikts XVI aicina valstu vadītājus darīt visu iespējamo, lai tautas nezaudētu cerību. 13. decembrī Vatikānā pāvests pieņēma Taizemes, Šeišeļu salu, Namībijas, Gambijas, Surinamas, Singapūras un Kuveitas pilnvaroto vēstnieku pie Svētā Krēsla akdreditācijas vēstules.

Uzrunājot vēstniekus, Benedikts XVI norādīja uz viņu diplomātiskā uzdevuma īpaši lielo nozīmi mūsdienu pasaulē. Diplomātiem vienmēr jārīkojas tā, lai dialogs gūtu virsroku pār vardarbību un ilgas pēc miera un brālības pār šķelšanos un egoismu. Valstu vadītājiem jācenšas savās tautās atjaunot cerību. Viņiem jāapzinās savu tautu visdziļākās ilgas un jāgādā par laicīgo labumu taisnīgu sadali. Sevišķu uzmanību pāvests aicināja pievērst jaunajām paaudzēm. Jaunieši ir valsts primārā bagātība. Vislielākā vērība jāpiegriež viņu integrālai izglītošanai.

“Lai izaugtu atbildīgi vīrieši un sievietes, kas prastu uzņemties rūpes par ģimeni un sabiedrību, nepietiek tikai ar tehnisko un zinātnisko izglītību” – atgādināja Svētais tēvs. – “Priekšroka jādod cilvēcisko un morālo vērtību ieaudzināšanai. Šāda formācija palīdzēs katram jaunietim paļauties uz sevi, ar cerību raudzīties uz nākotni, uzņemties rūpes par saviem brāļiem un māsām, kā arī darboties savas tautas progresa labā, aizvien dzīvāk saprotot un izjūtot otru cilvēku.”

Benedikts XVI klātesošajiem vēstniekiem novēlēja, lai jauniešu izglītošana kļūtu par prioritāti katrā valstī. Tieši ar atbilstošu audzināšanas darbu varam novērst bezcerību, mazdūšību, kā arī daudzos vardarbības aktus. Svētais tēvs atgādināja, ka jauniešu audzināšana ir ļoti skaista un cēla misija.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti