Klajā nāk jauns mūzikas ieraksts „Rožukroņa lūgšana Vissvētākās Jaunavas Marijas godam”

Izdevniecība „KALA Raksti”, kas kopš 1999. gada nodarbojas galvenokārt ar ikmēneša izdevuma „Mieram tuvu” (Svēto Rakstu lasījumi katrai dienai, lūgšanas, priesteru komentāri) un citu garīgās literatūras darbu izdošanu un izplatīšanu Latvijā, 2007. gada 8. decembrī klajā laiž ne tikai savu pirmo kompaktdisku, bet arī Latvijā pirmo šāda veida audiodarbu – muzikālu lūgšanu.

Katoļu sabiedrībai Rožukroņa lūgšana ir labi zināma, un arī citu kristīgo konfesiju ticīgie par to ir dzirdējuši, tomēr daudziem šī lūgšana joprojām ir sveša. Rožukroņa lūgšana jau gadsimtiem ilgi ir brīnišķīgs Dieva žēlastību avots, kas pieejams katram cilvēkam, bet daudzi to neizmanto, tāpēc „KALA Raksti” apņēmās izdot šo lūgšanu formā, kas ne tikai pildītu savu pamatfunkciju – aicinātu lūgties un palīdzētu tajā, bet arī, pateicoties lūgšanu lasījumiem un dziedājumiem akustisko instrumentu pavadījumā, ļautu klausītājiem iemīlēt šo neatkārtojamo lūgšanas piedzīvojumu, pārvēršot to par notikumu, kurā atgriezties ik dienas ar jaunu prieku.

Ieskaņotās lūgšanas kopējais garums ir 44 minūtes, tā sastāv no septiņām daļām – ievada, pieciem noslēpumiem un noslēguma. Tās ieskaņojumā piedalījušies četri vokālisti – Ilze Fomina, Egita Pavlovska, Juris Vizbulis un Gabriela Fomina, muzikālo pavadījumu iespēlējuši mūziķi Ilze Fomina (taustiņinstrumenti), Ivars Švalbe (klarnete), Baiba Veiskate (čells) un Konstantīns Vaivods (akustiskā ģitāra). Rožukroņa lūgšana sastāv no četrām daļām, un diska muzikālais materiāls var kalpot par pamatu jebkurai no tām. Kompaktdiskam pievienotajā grāmatiņā Rožukroņa lūgšana ir izskaidrota sīkāk.

Izdevniecība „KALA Raksti” disku laiž klajā 8. decembrī, kad katoļu Baznīca visā pasaulē svin lielus svētkus – Kunga Jēzus Kristus Mātes Vissvētākās Jaunavas Marijas Bezvainīgās ieņemšanas dienu. Muzikālā lūgšana pateicībā pirmkārt tiks atskaņota pašai Dievmātei Aglonas bazilikā pielūgsmes naktī no 8. uz 9. decembri, un pēc nedēļas – 15. decembrī – arī Rīgā.

Disks iznāk Adventa laikā, kad daudzi saviem tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem dāvā mīlestības apliecinājumus. „KALA Raksti” paļaujas, ka šī lūgšana būs vispiemērotākā dāvana tiem, kas patiesi vēlas piedzīvot Ziemassvētku Brīnumu, tuvāk iepazīstot pasaules Pestītāju Kungu Jēzu Kristu, kura Dzimšanas svētkus Adventā gaidām.

Lūgšana ieskaņota Latvijas Radio studijā skaņu ieraksta režisora Māra Lāča vadībā. Lūgšanas izplatīšanas kanāli sniegsies aiz Romas katoļu Baznīcas robežām, un „KALA Raksti” cer, ka izdosies vienoties ar Latvijas vadošajiem mazumtirgotājiem par disku pārdošanu arī lielveikalos vismaz Adventa laikā.

Diska orientējošā mazumtirdzniecības cena paredzēta 6 – 7 Ls robežās.

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti