Moceklība ir augstākais mīlestības apliecinājums

„Moceklība ir augstākais ticības un mīlestības apliecinājums. Tā ir liecība līdz pat nāvei. Moceklība ir mīlestības pret Dievu un cilvēkiem, arī ienaidniekiem, apliecinājums” – apcerē pirms lūgšanas „Kunga Eņģelis” teica Benedikts XVI. Šodien svinam sv. Stefana liturģiskos svētkus. Tādēļ lūgsim, lai Kristus arī mums iemāca mīlēt savus ienaidniekus. Gadsimtu gaitā daudzi cilvēki ir sekojuši sv. Stefana piemēram, kurš mirstot lūdzās par saviem ienaidniekiem – atgādināja pāvests.

Arī šodien no dažādām zemēm pienāk satraucošas ziņas par kristiešu vajāšanām: bīskapu, priesteru, Dievam veltīto personu un laju spīdzināšanu un nogalināšanu. Daudzviet ir ierobežota reliģijas un kulta brīvība. Neskaitāmi kristieši cieš un mirst mocekļa nāvē, saglabājot uzticību Baznīcai un pāvestam. Pieminot vjetnamiešu mocekli Paolo Le-Bao-Thinu (miris 1857), Benedikts XVI uzsvēra, ka caur ticībā balstītu cerības spēku ciešanas tiek pārveidotas priekā. Sv. Pētera laukumā sapulcējušos svētceļniekus pāvests apsveica franču, angļu, vācu, spāņu un poļu valodās. Sekojot sv. Stefana piemēram, savā ikdienas dzīvē liecināsim par Dieva Vārdu, kas tapa cilvēks – aicināja Benedikts XVI.

„Lai Kristus piedzimšana dāvā visiem mieru un prieku, un stiprina gribu liecināt par mīlestības, dzīvības un ģimenes vērtībām” – vēlēja pāvests, sveicot Romas iedzīvotājus. Atgādināja, ka Ziemassvētki ir kristiešu kopienas garīgā mantojuma neatņemama daļa. „Novēlu, lai dārgā itāliešu tauta cenšas saglabāt šo kultūras un reliģijas mantojumu un veidot cerības nākotni” – telefonsarunā ar Itālijas Republikas prezidentu Džordžo Napolitano teica Benedikts XVI. Vatikāns paziņoja, ka nākamajā gadā pāvests veiks trīs apustuliskos ceļojumus pa Itāliju. 17. un 18. maijā viņš apmeklēs Savonu un Dženovu, 14. un 15. jūnijā – Santa Maria di Leuka un Brindisi, un 7. septembrī – Kaljari.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti