Now Reading
Pirmoreiz Latvijā – muzikālas lūgšanas audioieraksts un gājiens Vecrīgā

Pirmoreiz Latvijā – muzikālas lūgšanas audioieraksts un gājiens Vecrīgā

Sestdien, 15. decembrī, jaunie mūziķi no svētās Marijas Magdalēnas draudzes pateicībā par nupat iznākušo jauno disku „Rožukroņa lūgšana Vissvētākās Jaunavas Marijas godam”, dosies lūgšanu gājienā pa Vecrīgas ielām. Gājiena sākums būs Rīgas Sāpju Dievmātes baznīcā, pulksten 15:00. Gājiena maršruts: Sāpju Dievmātes baznīca, Pils laukums, Torņa iela, Jēkaba kazarmas, Meistaru iela, Līvu laukums, Kaļķu iela, Vaļņu iela, Audēju iela, Skārņu iela, Šķūņu iela, Doma laukums. Pēc gājiena visi interesenti tiek aicināti uz koncertu svētā Jēkaba katedrālē ap pulksten 16:30, pēc tam, pulksten 18:00, svinīgs Dievkalpojums. Lūgšanu gājiens notiks ar Kardināla Jāņa Pujata svētību.

Izdevniecība „KALA Raksti”, kas kopš 1999. gada nodarbojas, galvenokārt, ar ikmēneša izdevuma „Mieram tuvu” (Svēto Rakstu lasījumi katrai dienai, lūgšanas, priesteru komentāri) un citu garīgās literatūras darbu izdošanu, un izplatīšanu Latvijā, 2007. gada 8. decembrī izdeva ne tikai savu pirmo kompaktdisku, bet arī Latvijā pirmo šāda veida audiodarbu – muzikālu lūgšanu.

Katoļu sabiedrībai Rožukroņa lūgšana ir labi zināma un arī citu kristīgo konfesiju ticīgie par to ir dzirdējuši. Rožukroņa sākums meklējams 13. gadsimtā, ap 1200. gadu un tas saistās ar sv. Dominika vārdu. Šīs lūgšanas tradīcijas izplatītājs bija kāds cits dominikāņu ordeņa mūks – Alan de Rupe, kurš bija slavens sprediķotājs un dzīvoja no 1428.- 1475. gadam.

 „KALA Raksti” apņēmās izdot šo lūgšanu formā, kas ne tikai pildītu savu pamatfunkciju – aicinātu lūgties un palīdzētu tajā, bet arī, pateicoties lūgšanu lasījumiem un dziedājumiem akustisko instrumentu pavadījumā, ļautu klausītājiem iemīlēt šo neatkārtojamo lūgšanas piedzīvojumu, pārvēršot to par notikumu, kurā atgriezties ik dienas ar jaunu prieku.

Ieskaņotās lūgšanas kopējais garums ir 44 minūtes, tā sastāv no septiņām daļām – ievada, pieciem noslēpumiem un noslēguma. Tās ieskaņojumā piedalījušies četri vokālisti – Ilze Fomina, Egita Pavlovska, Juris Vizbulis un Gabriela Fomina.

Muzikālo pavadījumu iespēlējuši mūziķi – Ilze Fomina (taustiņinstrumenti), Ivars Švalbe (klarnete), Baiba Veiskate (čells) un Konstantīns Vaivods (akustiskā ģitāra).

Rožukroņa lūgšana sastāv no četrām daļām un diska muzikālais materiāls var kalpot par pamatu jebkurai no tām. Kompaktdiskam pievienotajā grāmatiņā Rožukroņa lūgšana ir izskaidrota sīkāk.

Disks iznāk Adventa laikā, kad daudzi saviem tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem dāvā mīlestības apliecinājumus. „KALA Raksti” paļaujas, ka šī lūgšana būs vispiemērotākā dāvana tiem, kas patiesi vēlas piedzīvot Ziemassvētku Brīnumu, tā tuvāk iepazīstot Jēzu Kristu, kura Dzimšanas svētkus Adventā gaidām.

Lūgšana ieskaņota Latvijas Radio studijā skaņu ieraksta režisora Māra Lāča vadībā. Lūgšanas izplatīšanas kanāli sniegsies aiz Romas katoļu Baznīcas robežām un „KALA Raksti” cer, ka izdosies vienoties ar Latvijas vadošajiem mazumtirgotājiem par disku pārdošanu arī lielveikalos, vismaz Adventa laikā. Papildu informācija www.mieramtuvu.lv (mājas lapas sadaļā „jaunumi”).Tālrunis informācijai 67 148 336, 29 118 495

LRKB IC

 

Scroll To Top