Romā iesvētīts jauns dievnams

Benedikts XVI svētdien iesvētīja jaunu dievnamu, kas atrodas Romas dienvidrietumu rajonā. Svētnīca veltīta Jaunavai Marijai Rožukroņa karalienei un Romas mocekļiem, kuru atdusas vietas atrodas Portuenses ielā. Draudze izveidota 1915. gadā. Taču pēdējos desmit gados ticīgo skaits ir trīskāršojies, tādēļ radās nepieciešamība pēc lielākas svētnīcas.

Euharistijas svinībās piedalījās arī Fuldas bīsk. Jozefs Algermissens, jo Portuenses mocekļi – Simplīcijs, Faustīns un Beatrīče – ir šīs vācu pilsētas debesīgie aizbilņi. Viņi savas asinis izlēja imperatora Diokleciāna vajāšanu laikā. Svēto mocekļu piemērs ir aicinājums arī mums būt uzticīgiem Kristum – teica pāvests.

No 1997. gada draudzi vada sv. Kārļa Boromeja misionāru kongregācijas priesteri. Liturģijas laikā jaunā altāra pakājē tika noliktas svēto Kārļa, Kolumbiāna un Faustīnes Kovaļskas relikvijas. Kā pastāstīja draudzes prāvests Džerards Mkartijs, viens no lielākajiem izaicinājumiem ir bezpajumtnieku skaita pieaugums. Draudzes teritorijā dzīvo dažādu sociālo slāņu pārstāvji – intervijā Vatikāna Radio pastāstīja prāvests. Atzina, ka draudzē valda diezgan liela nabadzība un posts. „Zem tiltiem dzīvo daudzi imigranti, kuriem ir nepieciešams mūsu atbalsts, kaut vai silts ēdiens un medicīniskā aprūpe. Varu teikt, ka esam laba draudze, jo ticīgie ir aktīvi un vienoti savā starpā. Lai arī mēs neesam materiāli bagāti, taču mūsu lielākais dārgums ir cilvēki un viņu dedzīgā mīlestība uz Baznīcu” – teica pr. Mkartijs.

Pēc Svētās Mises draudzes namā Benedikts XVI tikās ar bēniem, kuri gatavojas Pirmajai Svētajai Komūnijai, un jauniešiem, kuri gatavojas Iestiprināšanas sakramentam. Pirms došanās ceļā, uzrunājot tos, kuri netika baznīcā, pāvests ar humoru atzina, ka viņu ticība ir „stiprāka par ziemas aukstumu”. Atgriezies Vatikānā, Benedikts XVI skaitīja lūgšanu „Kunga Eņģelis”.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti