Now Reading
Benedikta XVI pastorālās darbības programma 2008. gadā

Benedikta XVI pastorālās darbības programma 2008. gadā

Jauno gadu Benedikts XVI sāk ar Mātes Terēzes un Jāņa Pāvila II dibinātās mājas „Dono di Maria” – tulk. Marijas dāvana, apmeklējumu. Vizīte paredzēta piektdien 4. janvārī. Māja atrodas blakus Ticības Mācības kongregācijas ēkai, kurā vairāk nekā 20 gadus strādāja kard. Jozefs Ratcingers. Sociālās palīdzības māju vada Žēlsirdības misionāru māsu kongregācija. Ideja nodibināt šādu centru radās 1987. gadā. Atgriežoties no ceļojuma pa Indiju, pāvests Jānis Pāvils II ieraudzīja pie Vatikāna vairākus klaidoņus, kuri meklēja patvērumu Romas kūrijas ēku pievārtē. Dažu mēnešu laikā tika ierīkots palīdzības centrs. Tā inaugurācija notika 1988. gada maijā.

2008. gadā Benedikts XVI Vatikāna robežu „šķērsos” sešas reizes, lai veiktu ceļojumus pa Itāliju un citām valstīm. 17. un 18. maijā pāvests apmeklēs Savonu un Dženovu – pilsētas, kur viņa vistuvākais līdzstrādnieks, Vatikāna valsts sekretārs, kard. Tarčisio Bertone bija arhibīskaps.

14. un 15. jūnijā Benedikts XVI ieradīsies Brindisi, bet 7. septembrī Sardīnijas salas galvaspilsētā Kaljari. 2008. gada pavasarī, no 15. līdz 20. aprīlim, pāvests dosies uz Amerikas Savienotajām Valstīm, kur ne tikai svinēs savu dzimšanas dienu, bet arī tiksies ar prezidentu Džordžu Bušu un apmeklēs ANO mītni.

No 15. līdz 20. jūlijam Benedikts XVI viesosies Austrālijā. Vizītes mērķis ir piedalīties Pasaules Jauniešu dienu svinībās, kas notiks Sidnejā. Šī gada rudenī pāvests apmeklēs Lurdas sanktuāriju, kas atrodas Francijas Pireneju kalnu pakājē. Pagaidām vēl nav oficiāli apstiprināts pastorālās vizītes datums.

2008. gadā pāvesta darbības programmā paredzēta arī piedalīšanās Bīskapu Sinodē, kas veltīta Dieva Vārdam. Tā notiks šī gada oktobrī Vatikānā. Bez tam, Benedikts XVI plāno šogad izdod divas jaunas enciklikas. Viena no tām būs veltīta sociālajiem jautājumiem, otra – ticībaAi. 2005. gadā tika publicēta enciklika par mīlestību „Deus caritas est”, bet pagājušajā gadā par cerību „Spe salvi”. Publicējot encikliku par ticību, pāvests pabeigs teologālajiem tikumiem veltītu triptihu.

LRKBIC

Scroll To Top