Ekumenisks dievkalpojums Rīgas Lutera baznīcā

Kristiešu vienotības nedēļas ietvaros sestdien, 19. janvārī, notika sadraudzības tikšanās starp Āgenskalna -Torņkalna dažādu konfesiju draudžu locekļiem un visiem, kuri vēlējās draudzēties. „Āgenskalns – Torņkalns draudzējas!” – tāds moto bija dots sestdienas pasākumam, kura noslēgums norisinājās Rīgas Lutera baznīcā Torņkalnā.

Plkst.14 dažādu draudžu locekļi tikās Āgenskalna baptistu draudzes telpās Rīgā, Mārupes ielā 14, daloties pieredzē par savu kalpojumu baznīcā. Noslēgumā plkst.18 visi tika aicināti uz Lutera draudzes baznīcu Torņkalna ielā 3/5, kur šo draudzības tikšanos dienu noslēdza ar kopīgu lūgšanu, piedaloties ekumeniskajā dievkalpojumā.

Dievkalpojumā ņēma dalību un teica uzrunas Rīgas Lutera draudzes mācītāji L.Rozentāls, I.Paičs, K. Simanovičs, Rīgas Āgenskalna baptistu draudzes mācītājs J.Balodis, kā arī Rīgas Sv.Terēzes romas katoļu draudzes priesteris A.Kravalis.

Dieva Vārds, kopēja lūgšana, dziesmas, litānija, tas viss, lai patiešām apjaustu šo vienotības ideju, ko Kristus bija vēlējies savai Baznīcai. Dievkalpojums, kurš pulcināja kopā dažādu konfesiju ticīgos, liecināja par dedzīgu vēlēšanos lūgties un lūgt kopā ar saviem brāļiem un māsām. Tas varētu tapt par skaistu tradīciju ik gadus, kas ieskandinātu janvāra Lūgšanu nedēļu.

Šo Lūgšanu nedēļu par kristiešu vienotību noslēgsim ar svinīgu dievkalpojumu sv. Jēkaba katedrālē 24. janvārī plkst.19.00, kurā piedalīsies visu konfesiju pārstāvji.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti