“Kirche in Not” – jauns ģenerālsekretārs

Starptautiskajai katoļu organizācijai “Kirche in Not” jeb “Palīdzība Baznīcai, kas cieš” – ir jauns ģenerālsekretārs. Pjērs Marija Morels ir francūzis, 59 gadus vecs, savā laikā studējis ekonomiskās zinātnes Sorbonnas universitātē, Parīzē. Strādājis slavenās starptautiskās kompānijās (piem. IBM). Bijis ekonomisko zinātņu un matemātikas docētājs Kvebekas universitātē Kanādā un pēc tam Eiropas Aeronautikas, aizsardzības un kosmosa izpētes kompānijas (EADS) viceprezidents. Morels ir precējies, septiņu bērnu tēvs.

Paralēli savai profesionālajai darbībai, aktīvi darbojies dažādos sociāla un ētiska rakstura pasākumos. Tā kā ir ieguvis lielu pieredzi dažādos multinacionālos uzņēmumos, tad vēlas izmantot šo pieredzi arī kalpojot Baznīcai.

Organizācija “Palīdzība Baznīcai, kas cieš” izveidota 1947. gadā. Tās dibinātājs ir holandiešu priesteris Vērenfrīds van Strātens. Viņa darbības mērķis: sniegt garīgo, pastorālo un materiālo atbalstu Baznīcai, kas tiek vajāta, cieš un dzīvo nabadzībā – ne tikai katoļu, bet arī citām kristīgajām konfesijām. Svētajam Krēslam pakļautā organizācija darbojas pateicoties saņemtajiem privātajiem ziedojumiem. To atbalsta vairāk nekā 700 tūkstoši labdaru visā pasaulē. “Palīdzības Baznīcai, kas cieš” centrs atrodas Kēnigšteinā, netālu no Frankfurtes, Vācijā, savukārt nacionālie biroji – vēl citās 17 valstīs. Katru gadu organizācija īsteno vairāk nekā 5 tūkstošus projektu 140 pasaules valstīs.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti