Pāvests apmeklēja sociālās palīdzības centru, ko vada Mātes Terēzes dibinātās kongregācijas māsas

Benedikts XVI apmeklēja Mātes Terēzes no Kalkutas un pāvesta Jāņa Pāvila II 1988. gadā dibināto sociālās palīdzības centru „Dono di Maria” – tulk. Marijas dāvana. Tas atrodas Vatikāna teritorijā, dažu soļu attālumā no Ticības Mācības kongregācijas ēkas, kur vairāk nekā 20 gadus strādāja kard. Jozefs Ratcingers. Pāvests pateicās Žēlsirdības misionāru māsām par pašaizliedzīgo kalpošanu trūkumcietējiem. „Esmu ieradies, lai pateiktos un apliecinātu savu garīgo tuvumu” – teica Benedikts XVI.

“Māte Terēze mīlēja bieži atkārtot: Ziemassvētki ir tad, kad atļaujam Jēzum mīlēt citus caur mums. Ziemassvētki ir Dieva mīlestības noslēpums – skaidroja pāvests. Ziemassvētku laiks, kurā esam aicināti kontemplēt Jēzus piedzimšanu Betlēmē, atklāj mums Dieva bezgalīgo labestību, kas, kļūdams Bērniņš, pieņēma nabadzību un vientulību; piekrita dzīvot mūsu vidū un dalīties ar mums ikdienas grūtībās. Viņš piedzima mūsu dēļ. Vēlas palikt kopā ar mums. Tam, kurš atver savas sirds durvis, Viņš davā savu prieku, savu mieru un savu mīlestību. Piedzimstot nabadzīgā grotā, jo citur Viņam nebija vietas, Jēzus iepazina nabadzību un grūtības, kādas pieredz daudzi no mums. Ziemassvētki palīdz mums saprast, ka Dievs mūs nekad neatstās. Viņš izies mums priekšā, lai mūs sargātu un vadītu. Ikviens cilvēks, īpaši maziņš un neaizsargāts bērns, ir ārkārtīgi nozīmīgs maiguma un žēlsirdības bagātā Tēva acīs. Mūsu pestīšanas dēļ Viņš sūtīja pasaulē savu Dēlu, kuru Ziemassvētkos kontemplējam kā Emanuēlu, kas ir Dievs ar mums.”

Mātes Terēzes no Kalkutas dibinātās Žēlsirdības misionāru kongregācijas māsas pāvestu sagaidīja ar indiešu dziesmu skaņām, raitajiem dejas soļiem un sarkanu ziedu virtenēm. Svēto tēvu apsveica kopienas priekšniece māsa Agnese-Marija. „Dono di Maria” mājā māsas, tērpušās sari līdzīgos habitos, rūpējas par grūtībās nonākušajām sievietēm, kā arī gatavo un izsniedz siltas pusdienas trūcīgajiem imigrantiem un bezpajumtniekiem. Pāvesta pastorālā vizīte ilga aptuveni stundu.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti