Vatikāns: Benedikts XVI martā tiksies par patriarhu Bartolomeju I

Drīzumā Konstantinopoles patriarhs ieradīsies vizītē Romā, – informē katoļu aģentūra AsiaNews. Bartolomejs I oficiāli paziņoja, ka šī gada 6. martā viņam paredzēta tikšanās ar pāvestu Benediktu XVI. Vizītes ietvarā patriarhs apmeklēs arī Pontifikālo Austrumu institūtu, kur pirms 40 gadiem ieguva Baznīcas tiesību doktora grādu. Toreiz viņš bija viens no pirmajiem pareizticīgo studentiem šīs augstskolas vēsturē. Patriarhs piedalīsies institūta 90. gadadienas svinībās. Atgādinām, ka to dibināja pāvests Benedikts XV, lai veicinātu Austrumu kristietības un liturģijas pētīšanu.

Ekumeniskais patriarhs ar žurnālistiem sarunājās 6. janvārī – Kunga Epifānijas svētkos. Grieķu pareizticīgie šos svētkus svin kopā ar Rietumu kristiešiem. Stambulā Bartolomejs I vadīja ūdens pasvētīšanas ceremoniju, kurā piedalījās dažādu reliģiju vadītāji, diplomātiskā korpusa pārstāvji un Turcijas policija. Tā centās nepieļaut pagājušajos gados ekstrēmistu organizācijas Pēlēkie Vilki rīkoto provokāciju atkārtošanos.

Intervijā laikrakstam „Zaman” pareizticīgo Baznīcas vadītājs pauda cerību, ka turku valdība šogad atzīs ekumeniskā patriarha titulu un atļaus atvērt Halki teoloģisko augstskolu. Viņš paskaidroja, ka minētajam titulam, lietotam no ceturtā gadsimta, nav politiskās nozīmes. Tas norāda tikai uz pirmo vietu starp Austrumu pareizticīgo Baznīcām pasaulē. Ja kāda no tām nespēj atrisināt savas problēmas, lūdz palīdzību ekumeniskajam patriarhātam. Bartolomejs I pateicās turku valdībai par atļauju svinēt liturģiju Mirnas sv. Mikolaja baznīcā. Kultūras ministrija ir asignējusi 30 tūsktošus eiro šīs svētnīcas atjaunošanai.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti