Vatikāns: pāvesta audiences 21. janvārī

Benedikts XVI tikās ar Bīskapu Sinodes ģenerālsekretariāta padomes locekļiem, lai kopā apspriestu š.g. oktobrī paredzētās sinodes norises programmu. Tās temats ir “Dieva Vārds Baznīcas dzīvē un misijā”. Pāvests uzsvēra, ka šodien ekleziālās kopienas galvenie uzdevumi ir evaņģelizācija un ekumenisms.

Vatikāna pils Klemensa zālē Svētais tēvs tikās ar Katoliskās Izglītības kongregācijas rīkotās sanāksmes dalībniekiem. Kandidātu uz priesterību intelektuālā un garīgā formācija, mācību reforma Reliģijas zinātņu augstskolās, katoļu skolu loma mūsdienu globalizācijas laikmetā, rūpes par paaicinājumiem – tie ir tikšanās galvenie temati.

21. janvārī Baznīca atzīmē jaunavas un mocekles – sv. Agneses liturģiskos svētkus. Saskaņā ar senu tradīciju, šajā dienā tiek pasvētīti divi jēriņi, no kuru vilnas vēlāk tiek gatavotas pallijas. Pasvētīšanas ceremonija notika sv. Agneses bazilikā, kas atrodas Nomentānas ielā. Pusdienlaikā ar sarkanu un zilu ziedu vainadziņiem rotātie jēriņi tika atvesti uz Vatikānu. Kādu laiku tie dzīvos Vatikāna dārzos ierīkotā speciālā aplokā.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti