Now Reading
Vatikāns: pāvesta nominācijas 31. janvārī

Vatikāns: pāvesta nominācijas 31. janvārī

Benedikts XVI nominēja saleziāņu pr. Joahimu Augusto da Silva Mendes par Lisabonas arhidiecēzes palīgbīskapu. Viņš dzimis 1948. gada 14. martā Porto. Studējis Lisabonas Katoļu universitātē un Pontifikālajā Salesiana universitātē Romā.

Pāvests nominēja mons. Hosē Maria De la Torre Martinu par Akvakalientes, Meksikā, diecēzes bīskapu. Līdz šim viņš bija Gvadalaharas arhidiecēzes palīgbīskaps.

Kardināla Zen Ze-kiuna pēctecis būs Hongkongas diecēzes palīgbīskaps John Tong Hons. Benedikts XVI viņu nominēja par šī Ķīnas Tautas Republikas reģiona koadjūtorbīskapu. Kardināls Zens pagājušā gada janvārī sasniedza savas dzīves 75 gadus. Tas ir vecums, kad, saskaņā ar Baznīcas tiesību kodeksu, bīskapi atsakās no sava amata pienākumu pildīšanas. Kard. Zenu daudzi uzskata par „Ķīnas kristiešu sirdsapziņu”. Preses aģentūras informē, ka viņš ir šī gada Krusta Ceļa pārdomu autors.

Benedikts XVI nominēja pr. Prasadu Gallelu par Kudapašas, Indijā, diecēzes bīskapu. Diecēzes teritorijā dzīvo vairāk nekā seši miljoni iedzīvotāju, no kuriem 81 tks ir katoļi. 51 draudzē pastorālo darbu veic 104 priesteri. Seminārā mācās 72 audzēkņi. Jaunievēlētais bīskaps Gallels dzimis 1962. gada 7. aprīlī. Ieguvis teoloģijas doktora grādu Pontifikālājā sv. Toma no Akvīnas universitātē Romā.

Benedikts XVI nominēja Japānas Genētikas institūta profesoru Takaši Gojobori par Pontifikālās Zinātņu akadēmijas locekli. Viņš dzimis 1951. gadā. Ieguvis doktora grādu Kiuši universitātē. Strādājis par profesoru Hjūstonas, Vašingtonas un Londonas universitātēs.

LRKBIC

Scroll To Top