Apvienība “Caritas Internationalis” aicina apturēt vardarbību Kenijā

Caritas organizāciju locekļi, kas ir bijuši aculiecinieki postam, ko dažādās pasaules zemēs ir izraisījuši kari, šais dienās vēršas pie Kenijas valdības un tautas ar aicinājumu atbalstīt dialogu un apturēt vardarbību. Apvienība Caritas Internationalis, kuras sastāvā ietilpst 162 palīdzības organizācijas, ir izdevusi deklarāciju, kurā teikts: „Ar bažām raugāmies uz Keniju, kura savulaik bija miera un stabilitātes bāka, bet šobrīd aizvien dziļāk slīgst etniskās neiecietības purvā”.

Nemieri Kenijā sākās tūlīt pēc valsts prezidenta vēlēšanām 27. decembrī, kurā atkārtoti uzvarēja Mvajs Kibaki. Savukārt, opozīcijas līderis Raila Odinga, kuru daudzi bija cerējuši ieraudzīt prezidenta amatā, palika zaudētājos. Viņa atbalstītāji uzsāka bruņotas sadursmes, kuras pieņēma cilšu konflikta raksturu. Līdz ar to pierādījās, ka liela Kenijas iedzīvotāju daļa joprojām vairāk vadās pēc cilšu, nevis nacionālās piederības. Šeit, acīmredzot, ne bez pamata, valda uzskats: „Ja mūsu cilts pārstāvis ir prezidenta krēslā, tad mēs gūsim vairāk labuma nekā pārējās ciltis”.

Caritas Internationalis, vēršoties pie Kenijas valdības un tautas, atgādina Ruandas bēdīgo pieredzi, kur trijos mēnešos vien tika nogalināts vairāk nekā pusmiljona cilvēku. Savukārt, Kongo Demokrātiskajā Republikā 1995. gadā tika noslepkavoti pieci miljoni. Bijušajās Dienvidslāvijas zemēs vēl pavisam nesen tika paveikta masu iznīcināšana, kas līdzinājās ebreju holokaustam II Pasaules kara laikā. Joprojām turpinās Svētās Zemes tautu ciešanas, bet Sudānā, Darfūras reģionā, savas mājas ir nācies atstāt divarpus miljoniem cilvēku.

Caritas Internationalis uzsver, ka jau pieminēto un daudzu citu tautu ciešanas māca nepieļaut traģēdiju, bet veikt dialogu, lai panāktu izlīgšanu un mieru. Deklarāciju ir parakstījuši Kigali arhibīskaps Luiss Ntihinjurva no Kongo Demokrātiskas Republikas, Libānas Caritas prezidents Luiss Samaha, Kambodžas Caritas prezidents Nuts Samols, Kolumbijas Caritas prezidents Hektors Fabio, Bosnijas-Hercegovinas Caritas prezidents Sanja Horvats, Jeruzalemes Caritas ģenerālsekretārs Klodets Habešs, apvienības Caritas Internationalis ģenerālsekretāre Leslija Anna Naita un citi.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti