Benedikts XVI: aizvien vairāk piedalīties Kunga Jēzus priesterībā

Sestdien Vatikānā noslēdzās rekolekcijas, jeb garīgie vingrinājumi. Pāvests pateicās to vadītājam, kardinālam Albēram Vanua (Albert Vanhoye) par garīgo pavadību un dziļo teoloģisko kompetenci. Svētais tēvs atzinās, ka rekolekciju laikā viņa iztēlē dominējis Jēzus tēls – Jēzus, kurš nometies ceļos svētā Pētera priekšā, mazgā viņam kājas. Šis tēls pāvestu esot uzrunājis meditāciju laikā un licis saprast, ka šai galējas pazemības aktā īstenojas Jēzus jaunā priesterība. Tā īstenojas tieši caur solidaritāti ar cilvēkiem viņu vājībās, ciešanās, pārbaudījumos – ar solidaritāti līdz pat nāvei. Benedikts XVI piebilda: „Tā, jaunām acīm skatīju arī Jēzus sarkanās drēbes, kas mums atgādina par Viņa asinīm. Jūs, kardināla kungs, mums iemācījāt, ka Jēzus asinis ir „devušas spēku” Svētajam Garam. Tādējādi tās ir kļuvušas arī par mūsu augšāmcelšanās un dzīvības spēku.”

Pāvests pastāstīja, ka viņa domas šai rekolekciju laikā kavējās arī pie svētā Pētera tēla – Pētera, kurš iegrimis pārdomās un tai brīdī pielicis pirkstu pie pieres. Tas ir brīdis, kurā viņš lūdz Kungu mazgāt viņam ne tikai kājas, bet arī galvu un rokas. „Man šķiet, ka tas norāda uz svētā Pētera un visu Kunga mācekļu grūtībām, mēģinot izprast Jēzus priesterības pārsteidzošo jaunumu,” teica pāvests. Viņš piebilda, ka tā ir priesterība, kas pazemojas, kas solidarizējas ar mums, un tādējādi paver mums durvis uz patiesu svētnīcu, uz Jēzus augšāmcelušos miesu. Visu laiku, kamēr svētais Pēteris bija Jēzus māceklis, līdz pat brīdim, kad apustulis tika sists krustā, viņam vienmēr no jauna bija jāieklausās Jēzū, lai dziļāk ienāktu savas priesterības noslēpumā – Jēzus priesterības noslēpumā, ko Jēzus pats nodeva apustuļiem un viņu pēctečiem. Šai ziņā pāvests salīdzināja Pētera tēlu ar visu priesteru tēlu.

Benedikts XVI vēlreiz pateicās kardinālam Albēram Vanua par sniegtajām rekolekcijām un novēlēja saviem brāļiem priesterībā aizvien vairāk piedalīties Kunga Jēzus priesterībā.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti