Pāvests atļāva sākt m. Lūcijas beatifikācijas procesu ātrāk par Baznīcas normās noteikto laiku

13. februāra vakarā Koimbras katedrālē, Portugālē, Kanonizācijas lietu kongregācijas prefekts, kard. Žožē Saraiva Martins vadīja māsas Lūcijas dos Santos nāves 3 gadu atceres dievkalpojumu. Liturģijas laikā kardināls oficiāli paziņoja, ka pāvests Benedikts XVI, pieņemot Koimbras diecēzes bīsk. Albino Mamede Kleto, kā arī daudzu citu valstu bīskapu un ticīgo lūgumu, ir devis speciālu atļauju sākt Fatimas Dievmātes vizionāres beatifikācijas procesu trīs gadus pēc viņas nāves.

Māsa Lūcija nomira 2005. gada 13. februārī, 97 gadu vecumā. Viņa bija viena no trīs ganiņiem, kuriem 1917. gadā parādījās Vissvētākā Jaunava Marija. Francisku un Jacintu, kuri nomira dažus mēnešus pēc Dievmātes parādīšanās, pāvests Jānis Pāvils II pasludināja par svētīgiem 2000. gadā. Abu svētīgo bērnu mirstīgās atliekas atdusas Fatimas bazilikā.

Atgādinām, ka saskaņā ar Kanonizācijas lietu kongregācijas nesen izdoto instrukciju Sanctorum Mater, beatifikācijas procesu var sākt ne ātrāk par pieciem gadiem pēc ticīgā nāves, taču ar pāvesta speciālu atļauju šis laiks var tikt arī samazināts. Tā tas ir bijis Mātes Terēzes no Kalkutas un pāvesta Jāņa Pāvila II gadījumos.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti