Now Reading
Rīgā notika lūgšanas gājiens par dzīvību

Rīgā notika lūgšanas gājiens par dzīvību

16. februāra rītā kustība „Par dzīvību” organizēja kārtējo lūgšanu gājienu uz Rīgas dzemdību namu. Pirms gājiena tā dalībnieki pulcējās sv. Jēkaba katedrālē uz Svēto Misi Dzīvības nodomā. Uzrunājot klātesošos, Svētās Mises celebrants pr. Ilmārs Tolstovs uzsvēra, ka mūsu cīņa pret nāves kultūru un tās piekritējiem nekad nedrīkst kļūt vardarbīga. Citējot šīsdienas Evaņģēlija fragmentu, viņš norādīja, ka tas aicina mīlēt ienaidniekus un lūgties par viņiem. Naids var izraisīt tikai naidu. Tāpēc mūsu lūgšana nedrīkst būt uzbrūkoša, bet tai ir jācenšas aizsniegt ļaunuma sakni. Tādā veidā mēs palīdzēsim cilvēkiem izmainīt viņu domāšanu, viņu attieksmi pret dzīvības dāvanu.

Pēc Svētās Mises, nemitīgi lūdzoties Rožukroni, gājām pa Rīgas ielām, apliecinot savu protestu pret visa veida vardarbību, jo īpaši, pret nedzimušu bērnu nogalināšanu. Pie dzemdību nama uz brīdi nometāmies ceļos un klusumā lūdzām Dievu uzrunāt jauno māmiņu, ārstu un medmāsu sirdsapziņas. Arī atceļā uz svētā Jēkaba katedrāli mūs vadīja Rožukroņa lūgšana. Bet katedrālē gājiena dalībniekus sagaidīja Euharistiskais Jēzus, kurā rokās salikām visu nedzimušo bērniņu dzīvības.

Lūgšanas gājiens par nāves kultūrai kalpojošiem cilvēkiem 15. februārī notika Ķīpsalā. Tur laikā no 15. līdz 17. februārim Māsas kalpones organizē rekolekcijas jauniešiem par tematu „Jā, Tēvs!” To mērķis ir palīdzēt jaunajiem cilvēkiem atpazīt savu aicinājumu un droši teikt Dievam „jā”.

Rekolekciju pirmās dienas vakarā jaunieši pr. Ilmāra Tolstova vadībā devās „Krusta ceļa” lūgšanā gar Daugavas krastu. Vakara tumsas ieskauti, spītējot brāzmainajam vējam, kas pat neļāva aizdegt līdzpaņemtās lāpas, jaunieši pārdomāja Jēzus lielo mīlestību uz cilvēkiem, kas atklājas Viņa ciešanās. Klusi dziedot un lūdzoties gājiena dalībnieki tuvojās Ķīpsalas izstāžu zālei, kur pašlaik notiek starptautiska izstāde „Erots”, kas popularizē izlaidīgu dzīves veidu.

Pr. Ilmārs aicināja lūgties arī par šiem elles mašinērijā ierautajiem cilvēkiem un nekad neatteikt viņiem palīdzību, ja viņi to lūgs. Mūsu dzīvei ir jābūt nemitīgai liecībai par Kristus mīlestību. Lielā Gavēņa laiks, kad biežāk uzlūkojam krustā Sisto un vairāk laika veltām pārdomām par mūsu attieksmi pret Dievu un līdzcilvēkiem, var kļūt par patiesas atgriešanās un žēlastības laiku ikvienam kristietim.

m. Biruta Krivteža, Rīga

Scroll To Top