Turcija gatavojas sv. Pāvila Jubilejas Gada svinēšanai

Baznīca Turcijā gatavojas apustuļa Pāvila dzimšanas divtūkstošgadei veltītā Jubilejas gada svinībām. Tiek lēsts, ka sevišķi Tarsu un Antiohiju apmeklēs visvairāk svētceļnieku no visas pasaules. 22. jūnijā Tarsā notiks Euharistijas svinības, ko vadīs kard. Valters Kaspers. No 22. līdz 24. jūnijam norisināsies simpozijs par sv. Pāvila gaitām Tarsā. Tiek plānots arī vietējā mēroga svētceļojums pa tautu apustuļa takām: uz Tarsu, Antiohiju, Efēzu, kā arī dažādi pasākumi kopā ar pareizticīgajiem un protestantiem.

Precīzs Pāvila dzimšanas gads nav zināms, tomēr pētnieki pieņem, ka tas varētu būt noticis starp 7. un 10. gadu pēc Kristus. Apustulim veltītu gadu jau 2007. gada svēto apustuļu Pētera un Pāvila svētku priekšvakarā izsludināja pāvests Benedikts XVI, un tas norisināsies no 2008. gada 28. jūnija līdz 2009. gada 29. jūnijam.

Sakarā ar paredzamo lielo svētceļnieku pieplūdumu, Baznīca lūgusi turku valdībai atļauju celebrēt Svētās Mises, organizēt lūgšanu tikšanās un katehēzes Svētā Pāvila baznīcā, Tarsā, kas šodien ir muzejs. Kādreiz tā bija bizantiešu un armēņu baznīca, pēc tika pārvērsta par militāro noliktavu un vēlāk – muzeju. Turcijas bīskapi, saviem ticīgajiem Jubilejas gada sakarā adresētajā vēstulē, atgādina par to vietu lielo nozīmi, kur uzturējās un sludināja Evaņģēliju sv. Pāvils. Šīs vietas ir visu Kristus mācekļu mantojums. „Bet īpašā veidā”, saka bīskapi, „tas ir mūsu mantojums, kas esam šīs zemes dēli, kur Pāvils dzīvoja, nenogurstoši sludināja Kristu un liecināja par viņu daudzajos pārbaudījumos”.

Arī Antiohijas katoļi gatavojas svētceļnieku uzņemšanai. Pilsēta, par kuru runā Apustuļu darbi, ir pirmo kristiešu kopienu šūpulis. Tieši šeit Jēzus mācekļi pirmo reizi tika nosaukti par kristiešiem. Tajā pašā kvartālā, kur savā laikā Jēzus mācekļi pulcējās uz lūgšanām, šodien dzīvo neliela kristiešu kopa, kuras sastāvā ir apmēram 10 katoļticīgās ģimenes un arābu valodā runājošie grieķu pareizticīgie. Viņi pulcējas kopā, lai dalītos savā ticības pieredzē, lūgtos un, tādējādi, garīgi augtu. Mūsdienās Antiohijā kopumā dzīvo 200 tūkstoši iedzīvotāju. Ņemot vērā svētceļnieku pieplūdumu, tiks uzlabota satiksme starp Stambulu un Antiohiju. Starp abām pilsētām ik dienas būs divi lidojumi.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti