Vatikāns: apust. vēst. “Mulieris dignitatem” – 20

Šogad aprit 20 gadi kopš iznākusi pāvesta Jāņa Pāvila II apustuliskā vēstule par sievietes cieņu un aicinājumu Mulieris dignitatem. Šajā sakarā Pontifikālā Laju padome rīko starptautisku kongresu par tematu „Sieviete un vīrietis, ‘humanum’ kopums”. Pasākums no 7. līdz 9. februārim notiks Romā. Tajā piedalīsies apmēram 250 delegātu no visas pasaules.

Kongresa mērķis ir pārdomāt par sievietes stāvokli mūsdienu pasaulē un Baznīcā; aplūkot izaicinājumus, kādus sievietēm dažādās kultūrās šodien nākas pārvarēt, lai dzīvotu saskaņā ar savu cieņu. Gan vīrieši, gan sievietes ir aicinātas sadarboties taisnīgākas un humānākas sabiedrības veidošanā. Tikšanās dalībnieki pievērsīsies arī katoļu sieviešu atbildībai Baznīcā un sabiedrībā. Laju padomes sieviešu nodaļas vadītāja Ročo Alveara norāda uz nepieciešamību apzināties, ka „nedrīkst pieļaut plaisu starp cilvēcisko dabu un kultūras dimensiju”. „Nepieciešams abas dimensijas integrēt sievišķajā un vīrišķajā identitātē.”

Dalībnieki savās diskusijās īpašu uzmanību veltīs mātišķībai un tēvišķībai, un šo abu dimensiju nepieciešamībai ģimenē un sabiedrībā, līdzsvaram starp ģimenes dzīvi un darbu, kā arī lielākai sievietes klātbūtnes nepieciešamībai atbildīgajos amatos sabiedrībā un Baznīcā. Jāņa Pāvila II 1988. gadā izdotā vēstule Mulieris dignitatem ir Vatikāna II koncila mācības turpinājums. Sieviete tiek aicināta ņemt aktīvāku dalību ne tikai kultūras un sabiedrības jomā, bet arī Baznīcā. Tā ir pirmā reize, kad pontifikālais dokuments pilnībā tiek veltīts sievietei.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti