Aizlūguma dievkalpojums par Irākā nogalināto arhib. Raho

Sv. Pāvila ārpus mūriem bazilikā un tās laukumā otrdien sapulcējās vairāk nekā 40 tūkstoši cilvēku no Itālijas un citām Eiropas valstīm, lai atvadītos no Klāras Ļubikas. Bēru dievkalpojumu vadīja Vatikāna valsts sekretārs, kard. Tarčisio Bertone. Tajā piedalījās 16 kardināli, 40 bīskapi un 200 priesteri. Viesu vidū bija Itālijas premjerministrs Romano Prodi un daudzas citas amatpersonas. Bērēs piedalījās Baznīcu Ekumeniskās padomes pārstāvis Martins Robra, pareizticīgo metropolīts Genādijs Zervos, luterāņu bīsk. Kristians Krauze, kā arī ebreju, musulmaņu un budistu pārstāvji. Svinības translēja Itālijas, ASV, Brazīlijas, Francijas, Čehijas, Spānijas un Libānas televīzijas.

Komentējot šīs dienas Evaņģēlija fragmentu par Jēzus klātbūtni Betānijas mājā pie Martas, Marijas un Lācara, pāvests skaidroja, ka Marijas žests – Jēzus kāju iesvaidīšana ar dārgo nardu eļļu – ir pateicīgās mīlestības spožā zīme. Eļļas smarža, kas piepildīja visu māju, ir Marijas neierobežotās caritas mīlestības, viņas upura skaistuma un cēluma simbols, kas piepilda Baznīcu. Arhib. Raho vairākkārt tika svaidīts ar svētajām eļļām – kristības, iestiprināšanas, ordinācijas un konsekrācijas brīdī. Savas dzīves laikā viņš nemitīgi upurēja sevi citu labā. Cilvēki viņu mīlēja un bija garīgi vienoti visu to laiku, kamēr viņš atradās laupītāju gūstā – līdz pat beidzamajai „svaidīšanai” – agonijai un nāvei. Katra sakramentālā un garīgā svaidīšana ir mūsu augšāmcelšanās, patiesas un pilnīgas dzīves ķīla, ko dod mums Kungs – atgādināja pāvests.

Homīlijā Svētais tēvs izteica varbūtību, ka arhibīskaps jau nolaupīšanas brīdī, iespējams, bija smagi ievainots. Šī bija viņa otrā nolaupīšanas reize pēdējo gadu laikā. Arhib. Faradžs Raho bija „miera un dialoga cilvēks”. Rūpējās par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, nabagiem un cietējiem. Pateicoties viņa gādībai, tika izveidota asociācija „Prieks un Žēlsirdība”. Daudzas ģimenes iemācījās no arhibīskapa nebaidīties pieņemt cilvēkus ar īpašām vajadzībām, apieties ar viņiem kā personām un saskatīt viņos pašu Kristu.

Benedikta XVI vadītajā Euharistijā piedalījās kaldiešu rita priesteri un garīgās māsas, Vatikāna valsts sekretārs kard. Tarčisio Bertone un Austrumu Baznīcu kongregācijas prefekts kard. Laonardo Sandri. Pāvests mudināja visus turpināt neatlaidīgi darboties miera un brālības veicināšanas labā sabiedrībā.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti