Now Reading
Apstiprināti jauni kanonizācijas un beatifikācijas dekrēti

Apstiprināti jauni kanonizācijas un beatifikācijas dekrēti

Pāvests Benedikts XVI pieņēma audiencē Kanonizācijas lietu kongregācijas prefektu, kard. Žozē Saraiva Martinu. Audiences laikā viņš apstiprināja dekrētus par vairāku Dieva kalpu beatifikāciju un vienas svētīgās kanonizāciju. Līdz ar to itāliešu tautības svētīgā Ģertrūde Komensoli varēs tikt paaugstināta svēto kārtā, savukārt 16 Dieva kalpus varēs pasludināt par svētīgiem. Šie Dieva kalpi ir kubiešu tautības reliģiskais Hozē Olallo Valdess, bīskaps no Šveices Aurelio Baččarini, priesteris un brālības „Kolumba kavalieri” dibinātājs no ASV Maikls Makgivnijs, portugāliešu tautības priesteris Žoakino Alvess Brass un itāliešu tautības misionārs Birmā Klements Vismara.

Jauno svētīgo sarakstā ir iekļauti arī spāņu priesteri Fransisko Gondra Muruaga un Leoopoldo Sančess Markess Alpandeire, kā arī reliģiskā māsa Margerita Amenguala Kampanera.

Tāpat par svētīgiem tiks pasludināti priesteri Džokondo Pio Lornja, Frančesko Pjandzola, Mikelandželo Longo Mariļjano, Mariano Roazenda Torino, reliģiskās māsas Tarsilla Osti un Džemma Džannini, laji Serafino Riminučči Pjetrarubija un Luidžija Madzotta. Pēdējie astoņi ir dzimuši un kalpojuši Itālijā.

LRKBIC

Scroll To Top