Azerbaidžānas galvaspilsētā pirmais katoļu dievnams

Vatikāna valsts sekretārs kard. Tarčisio Bertone savas vizītes laikā Azerbaidžānā, 7. martā, iesvētīja jaunu katoļu dievnamu. Bezvainīgās Ieņemšanas dievnams būs pirmā katoļu baznīca galvaspilsētā Baku. Svinīgajā ceremonijā piedalījās valsts prezidents Illams Alijevs, musulmaņu reliģijas līderis Šeiks-ul-Islams, diplomātiskā korpusa pārstāvji, Polijas prezidenta delegācija, bīskapi, saleziāņu kongregācijas locekļi un vietējie ticīgie.

Uzrunā kardināls pasvītroja, ka dievnams ir garīgās un morālās atdzimšanas Dieva dāvātā redzamā zīme. Tā ir vieta, kur pulcējas Kristum ticīgie, lai slavētu Viņa bezgalīgo mīlestību. Reizē tā ir dzīvā ķermeņa – Baznīcas – attēls. Kard. Bertone īpašu uzmanību pievērsa reliģiskās tolerances jautājumam un pateicās par lielo ieguldījumu tās veicināšanā prezidentam un musulmaņu reliģijas līderiem. Baznīcas vārdā pateicās bijušajam prezidentam Heideram Alijevam, kurš īsi pirms Jāņa Pāvila II vizītes Azerbaidžānā, baznīcas celtniecībai piešķīra zemi. Šis žests no valdības puses bija reliģiskās tolerances veicināšanas spožā zīme.

Jaunais dievnams tapis pateicoties arī musulmaņu līderu atbalstam, par ko kard. Bertone izteica pateicību pāvesta Benedikta XVI un visas Baznīcas vārdā. Altārī apslēptas trīs saleziāņu – izcilo svēto – Jāņa Bosko, Marijas Domenikas Macarello un Domeniko Savio relikvijas. Dauzi ticīgie vairākus gadu desmitus gaidīja to mirkli, kad varēs lūgties, klausīties Dieva Vārdu un saņemt sakramentus savā baznīcā. Šī diena beidzot ir pienākusi. Kard. Bertone mudināja ticīgos ar savu dzīvi būt par patiesas cilvēcības, cerības un mīlestības lieciniekiem.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti