Benedikts XVI apmeklēja Romas sv. Laurencija jauniešu pastorālo centru

Kas ir dzīve? Kas ir nāve? Kā dzīvot un kā nomirt? – šos jautājumus Benedikts XVI uzdeva jauniešiem, ar kuriem svētdienas rītā tikās Romas sv. Laurencija jauniešu pastorālajā centrā. Tas atrodas dažu soļu attālumā no sv. Pētera bazilikas. Improvizētā uzrunā pāvests norādīja uz diviem dzīves aspektiem: bioloģisko un garīgo. Pirmais, lai gan cilvēkam ir nepieciešams, nespēj apmierināt visas viņa vajadzības. Ja arī zinātnieki būtu izgudrojuši nemirstības eliksīru, kas ļautu dzīvot mūžīgi, tomēr tas nespētu piepildīt cilvēka dvēseles ilgas – skaidroja pāvests.

«Dzert no dzīvības avota un būt vienotībā ar Mīlestību, kas ir dzīvība, nozīmē dzīvot dzīvi tagad un pēc nāves. Baznīcas tēvi Euharistiju nosauca par nemirstības zālēm. Un tā ir patiesība. Euharistijā mēs pieņemam augšāmceltā Kristus Miesu un Asinis. Līdz ar to mēs ieejam godības pilnā dzīvē» – sacīja pāvests.

Benedikts XVI pieminēja Otrā pasaules kara gūstekņu ciešanas. Krievijas plašumos viņi vairāk nekā desmit gadus cieta badu un aukstumu. Pēc atgriešanās liecināja, ka visas šīs šausmas spējuši izturēt tikai tādēļ, jo zināja, ka kāds viņus gaida. «Mīlestības apziņa bija viņu garīgais spēks. Mēs visi esam gaidīti. Dievs mūs gaida. Un ne tikai gaida. Viņš ir klātesošs un vada mūs aiz rokas. Pieķersimies maigās mīlestības siltajai delnai» – aicināja Svētais tēvs.

Starptautiskais San Lorenzo jauniešu centrs dibināts 1983. gada 13. martā. Laika gaitā tas kļuva par studentu un strādošo jauniešu satikšanās vietu – stāsta centra vadītājs pr. Francis Kohns. Centrs atrodas blakus Vatikānam. Tā ir sena romāņu stila baznīca. Daudzi jaunieši liecina, ka tieši šajā mazajā dievnamā ir piedzīvojuši patiesu tikšanos ar Jēzu, kas izmainīja viņu dzīvi. Centrs atrodas Pontifikālās laju padomes pakļautībā, taču jau no paša sākuma to vada kopiena Emanuels. «Kard. Jozefs Ratcingers mūsu centru ir apmeklējis daudzas reizes, bet kā pāvests šeit ieradās pirmo reizi. Viņa svinētā Euharistija ievadīja jauniešu centra dibināšanas 25-cu gadu jubilejas svinības, kas noslēgsies 16. martā. Šajā laikā paredzēti nozīmīgi pasākumi: gandares liturģija sv. Pētera bazilikā, kas notiks ceturtdien 13. martā, un Pūpolu svētdienas dievkalpojums».

Pāvesta vizīte San Lorenzo jauniešu centrā ir svarīgs notikums, kas norāda uz Baznīcas pastorālā darba kontinuitāti – intervijā Vatikāna Radio atzina Pontifikālās laju padomes prezidents kard. Staņislavs Rilko. «Mainās laiki, mainās pāvesti, bet nemainīga paliek Baznīcas un sv. Pētera pēcteču mīlestība pret jauniešiem. Sava pontifikāta sākumā Jānis Pāvils II teica: «Jūs esat Baznīcas cerība, jūs esat mana cerība». Atzīmējot centra dibināšanas 25 gadu jubileju, Benedikts XVI sacīja: «Es atnācu, lai apliecinātu, ka jauniešu veiktā evaņģelizācija ir ļoti svarīga. Baznīca paļaujas uz jums». San Lorenzo centrs ir arī Pasaules Jauniešu dienu krusta rezidence. Tā ir klusas lūgšanas un ticības liecības vieta.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti